Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Zatańczymy z Całym Światem - Koncert edukacyjny

Zatańczymy z Całym Światem - Koncert edukacyjny
 
"Zatańczymy z Całym Światem", to odjazdowy, karnawałowy koncert z tęczowymi kolorami.
gdzie?Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
kiedy?15 stycznia 2018 od 11:15
za ile?19 zł

Zatańczymy z Całym Światem - Koncert edukacyjny w Gdańsku.
- Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
- Zespół taneczny "Perełki", którego kierownikiem artystycznym jest Irena Stoppa
- jako wokaliści- Amal Anani i Wojciech Schmach
- na fortepianie zagrają: Aleksandra Bieg- Piaseczna oraz Marek Jurski
- trąbki oraz wokal należą do Sergieja Kriuczkowa
- na kontrabasie zagra: Yuriy Mishchenko
|
- na perkusji zagra: Adam Zagrodzki
- na saksofonie zagra: Iga Apollo
- na klarnecie zagra: Aleksander Szpakowicz
Opracowanie oraz prowadzenie koncertu: Barbara Żurowska-Sutt.

"Zatańczymy z Całym Światem", to odjazdowy, karnawałowy koncert z tęczowymi kolorami. Nie zabraknie tancerzy czy wirtuozowskich popisów instrumentów muzycznych, takich jak klarnet czy promieniejący muzycznymi kolorami- saksofon oraz trąbki z taneczną historią, ponadto fortepian, perkusja, kontrabas i vocal, które zabiorą Państwa do magicznej krainy światowych tańców.

Na początek marsz, kolejno odwiedzimy stylowy, wiedeński salon i podziwiać będziemy eleganckiego walca i ponadczasowe tango Astora Piazzolli, usłyszymy saksofon,a tuż po nim popis da klarnet wprowadzając nas w rytm słonecznej polki. Nie zabraknie włoskiej tarantelli, rosyjskiego tańca z oszałamiającymi strojami w roli głównej czy żywiołowego tańca cygańskiego. Udamy się w muzyczno-taneczną podróż do afrykańskiego buszu, gdzie zobaczymy taniec afrykański w asyście afrykańskich bębnów, natomiast bajka "Lampa Alladyna", która zaprowadzi nas do innego, bajkowego świata. Rozbrzmiewać będą również nowoczesne amerykańskie przeboje, zarówno tańczone jak in śpiewane. Razem z całym światem będziemy tańczyć w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina. Taniec i muzyka, pozwolą nam poznać kulturę, tradycję oraz zwyczaje, według których żyją ludzie w krajach bliskich oraz dalekich.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

FAN CLUB MUZYKI WIELKIEJ
To propozycja, skierowana do młodych melomanów. Mamy przyjemność zaprosić Was do wspólnego odkrywania radości oraz zabawy, piękna, wszystko to znajdziemy w muzyce. Wspólnie będzie również poszukiwać klucz, by ją zrozumieć. Fan Club Muzyki Wielkiej- to nic innego, jak cykliczne koncerty zorganizowane zarówno dla dzieci oraz młodzieży, które odgrywane są w gdańskiej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Tematyka koncertów jest bardzo rożna i bardzo atrakcyjna pod wieloma względami: forma, dobór artystów oraz muzyka. Koncerty odbywają się w roku szkolnym. Estrada gościć będzie wszystkie instrumenty orkiestry symfonicznej, począwszy od instrumentów smyczkowych, dętych drewnianych, dętych blaszanych, perkusyjnych, skończywszy na królu instrumentów, jakim są organy. Będzie także chór, artyści śpiewający solo, tancerze klasyczni a także tańce współczesne, tak bardzo dziś modne.

Filharmonia zamieni się w miejsce magiczne, bajkowe, wypełnione muzyczną przygodą.
Fan Klub Muzyki Wielkiej, to koncerty dla dzieci od 5 do 13 roku życia. Koncert trwa około 75 minut.
Zapraszamy serdecznie już 15 stycznia od godziny 11.15.
Cena biletu: 19 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl