Za Horyzontem-Tomasz Owsiany "Pod ciemną skórą Filipin"
Głównym celem tej wyprawy było doświadczanie próbek pełnego przekroju Filipin i poznanie nieeksportowej twarzy tego kraju.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
13 kwietnia 2019 od 19:00 do 21:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Urząd Miasta w Kołobrzegu

„Pod ciemną skórą Filipin” - samotna, ośmiomiesięczna wyprawa poznawcza Tomasza Owsianego, kiedy to odwiedził aż sześć plemion oraz ludów, a także wybrane społeczeństwa filipińskie we wszelakich makroregionach kraju. Podróżnik nawiązał bardzo bliskie więzi z tubylcami oraz brał udział w życiu codziennym tych plemion: w górach, miasteczkach, w dżungli, czy nad brzegiem oceanu. Uprawiał zbieractwo, wyrabiał węgiel, orał bawołami ryżowiska oraz brał udział w różnych ceremoniach.

Zamieszkiwał karną kolonię, zapoznał szamana, który zawodowo uprawia czarną magię, a także dotarł do obozowiska grupy paramilitarnej (Mindanao). Głównym celem tej wyprawy było doświadczanie próbek pełnego przekroju Filipin i poznanie nieeksportowej twarzy tego kraju. Innym celem podróży było odnalezienie odpowiedzi na pytanie, między innymi: jak przeobrażają się rdzenne tamtejsze kultury pod wpływami nowoczesności.

Tomasz Owsiany - urodził się w roku 1984, w mieście Toruń. Jest on filologiem z wykształcenia, ale również z powołania. Ponad to jest miłośnikiem przyrody, najpełniej odpoczywający właśnie w lesie, czy też na szlakach górskich. Stale współpracuje z miesięcznikiem „Poznaj Świat”. Jest Laureatem Nagrody Dziennikarzy Kolosów, rok 2015, w zamian za tę wyprawę, także wyróżnioną w kategorii Podróż. Jest autorem książek, noszących tytuły: „Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie” i „Pod ciemną skórą Filipin”, która została nominowana do Nagrody imienia Andrzeja Zawady, by zrealizować podróż reporterską „Do wnętrza Gujany Francuskiej”.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu już 13-go kwietnia 2019 roku, znajdującego się przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują jedynie 5 złotych. Organizatorem jest Urząd Miasta w Kołobrzegu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl