Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Za Horyzontem: Monika Mądra-Pawlak, Jan Pawlak "340 dni przez Ameryki"

Za Horyzontem: Monika Mądra-Pawlak, Jan Pawlak "340 dni przez Ameryki"
Monika Mądra-Pawlak oraz Jan Pawlak wspólnie opowiadać będą o trwającej niemalże rok podróży samochodowej po Amerykach z dwojgiem dzieci.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
12 grudnia 2019 od 19:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Urząd Miasta w Kołobrzegu

Kołobrzeskie Regionalne Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na kolejne już podróżnicze spotkanie z cyklu pod tytułem "Za Horyzontem".

Monika Mądra-Pawlak oraz Jan Pawlak wspólnie opowiadać będą o trwającej niemalże rok podróży samochodowej po Amerykach z dwojgiem dzieci. Objechali 19 krajów w ciągu 340 dni, pokonali ponad 80 tys. kilometrów. Podczas spotkania podzielą się z nami ogromem przygód, opowiedzą o ciekawych spotkaniach oraz ważnych i mniej ważnych odkryciach.

„¡Ameryka! Atlas z przepisami”- jest zapisem 340 dniowej podróży z 6-cio letnią Helenką oraz 3-letnim Czesiem, od południowego krańca Argentyny aż po Podbiegunowe Koło na Alasce, przez takie miejsca jak: Urugwaj, Brazylia, Paragwaj, Chile, Boliwia, Peru, Kolumbia, Ekwador, Panama, Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Salwador, Gwatemala, Beliza, Meksyk, Stany Zjednoczone oraz Kanada. Pokonali łącznie 80 tysięcy kilometrów autem przygotowanym docelową na tę podróż i z tej okazji przetransportowanym do Urugwaju. Pojazd wyróżniał się kolorystyką i poznańską rejestracją.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Pojawili się w setkach barów, knajpek, topowych restauracji, odwiedzili też ogromną ilość domowych kuchni, plantację kawy i kakao. Kobieca część tej ekipy czyli Monika wraz z córką, bardzo często gotowała razem z lokalnymi gospodyniami, skrupulatnie notując przepisy. Jan natomiast fotografował ich niezliczone przygody, zapisywał spotkania oraz historie, jakie dane im było wspólnie przeżyć. Zasmakowali amazońskie mrówki, rzadko spotykane owoce, dowiedzieli się również o tym w jaki sposób można wykorzystać różne produkty o czym wcześniej nie mieli pojęcia.

Niemalże codziennie byli w drodze. Najdłużej, bo aż 2 tygodnie spędzili w Salwadorze, niestety przymusowo, bo spowodowane to było awarią auta, którym się poruszali. Jednakże pobyt ten nie był wcale nudny o czym już niebawem będziecie Państwo mieli okazję się przekonać.

Monika Mądra-Pawlak oraz Jan Pawlak kilka lat temu porzucili posady etatowe i otworzyli Cafe La Ruina, nieco później Raj na Śródce w Poznaniu. Kawiarnia oraz restauracja zlokalizowane są bardzo blisko ich mieszkania. Można tam zasmakować dań z podróży, zobaczyć oraz poczuć to, co właścicieli najbardziej urzekło w kulturach miejsc w których się pojawili. Oni sami uważają, że owe miejsca, to tak jakby następne pokoje ich domu, jednakże wyróżniające się szerzej otwartymi drzwiami.

W roku 2016 wydali podróżniczo-kulinarną książkę pod tytułem "Lubię. Atlas z przepisami", gdzie zawarli: 70 różnych przepisów, anegdoty, fotografie upamiętniające liczne podróże, ale także i te z życia ich własnej restauracji, rozmowy zasłyszane, a nawet komentarze z popularnego serwisu społecznościowego- Facebook. Kilka lat po wielkim otwarciu restauracji i kawiarni, podjęli kolejne ryzyko, jakim był dłuższy wyjazd. Niemalże roczna podróż drogami obu Ameryk zaowocowała powstaniem najnowszej książki zatytułowanej: "¡Ameryka! Atlas z przepisami", zawierającej 750 stron i mnóstwo fotografii.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl