Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Za Horyzontem: Magdalena Konik „Tuszetia - tajemnice wschodniego Kaukazu”

Za Horyzontem: Magdalena Konik „Tuszetia - tajemnice wschodniego Kaukazu”
 
Autorka zafascynowała się najdzikszą z części Kaukazu gruzińskiego i zamieszkała w Tuszetii, żeby doświadczyć, poznać oraz lepiej zrozumieć kulturę lokalną.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?24 stycznia 2019 od 19:00
za ile?5 zł
organizatorRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury znajdujące się w mieście Kołobrzeg imienia Zbigniewa Herberta bardzo serdecznie zaprasza Państwa na kolejne już spotkanie podróżnicze "Za Horyzontem". Tym razem opowiadać będzie Magdalena Konik o tajemniczym wschodnim Kaukazie.

Autorka zafascynowała się najdzikszą z części Kaukazu gruzińskiego i zamieszkała w Tuszetii, żeby doświadczyć, poznać oraz lepiej zrozumieć kulturę lokalną. Zatem zaprasza Was bardzo serdecznie na opowiadanie o życiu właśnie w Tuszetii, a także o tradycjach, ludziach, którzy tam mieszkają, lokalnych wierzeniach, o rytuałach oraz o zmaganiu się z kulturowymi różnicami, aby zostać zaakceptowaną u kaukaskich dżygitów. Opowieść zaczyna się w momencie wspólnego wejścia razem ze stadami owiec oraz pasterzami w trakcie migracji wiosennej, po jesienne przejście przez góry aż do Doliny Alazańskiej.

Autorka - Magdalena Konik jest pilotem wycieczkowym, fotoreporterką freelancer współpracującą z gruzińską prasą (IWPR i Georgian Journal) oraz polską (Nowa Europa Wschodnia, KONTYNENTY, czy też Świat Koni). Aby zrealizować swe projekty fotograficzne, podjęła decyzję o przeprowadzce do Gruzji. Została dwukrotnie wyróżniona w galerii w zamian za Zdjęcie Dnia National Geographic Daily Dozen. Została również laureatką fotograficznego stypendium u Timothyiego Allena w granicach Festiwalu Xposure International Photography, rok 2017, Zjednoczone Emiraty Arabskie, została finalistką Siena International Photo Awards, rok 2018, a także Amundsen Photo Awards, również rok 2018. Pasjonuje się tańcem oraz jeździectwem.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Zapraszamy Was zatem bardzo serdecznie na spotkanie, które odbędzie się już 24-go stycznia 2018 roku, w Kołobrzegu, przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 5 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl