Za Horyzontem: Anna Jaklewicz „Chiny z dala od wielkiego miasta”

Za Horyzontem: Anna Jaklewicz „Chiny z dala od wielkiego miasta”
Anna Jaklewicz przygotowała pokaz-relację ze swojej samotnej, czteromiesięcznej podróży, jaką odbywała po zagubionych wioskach pośród pól ryżowych, znajdujących się na południu Chin.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
28 listopada 2019 od 19:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Urząd Miasta w Kołobrzegu

Pierwsza wizyta w dalekich Chinach może zniechęcić, by powrócić do Państwa Środka. Tutaj męczą gigantyczne miasta oraz przerażają miliony ludzi na ulicach, a także wszechobecny smog, który unosi się w atmosferze. Pomimo wszystko warto jednak dać Chinom kolejną szansę. O tym, czemu warto, opowie Anna Jaklewicz, autorka i podróżniczka, która napisała książkę, pod tytułem: „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”.

Anna Jaklewicz przygotowała pokaz-relację ze swojej samotnej, czteromiesięcznej podróży, jaką odbywała po zagubionych wioskach pośród pól ryżowych, znajdujących się na południu Chin. W trakcie prezentacji poznacie Państwo etniczne i kulturowe bogactwo Państwa Środka: weźmiecie udział w weselu narodowej mniejszości Bai oraz świecie muzycznym gry na fletach bambusowych w wiosce Dongów. Odwiedzicie „królestwo kobiet” nad samym jeziorem Lugu, które zamieszkują matriarchalne Mosuo i domy, czyli fortece ludności Hakka. Przyjrzycie się również fascynującym strojom kobiet, pochodzącym z mniejszości Miao oraz weźmiecie udział w radosnej, ceremonii wieloetapowej powitania Gości.

Autorka - Anna Jaklewicz jest z zamiłowania antropolożką i podróżniczką, z wykształcenia archeologiem. Od kilkunastu lat podróżuje. Na początku, w czasie misji archeologicznych odbywających się w Sudanie, szukała śladów zaginionych cywilizacji. Później odkrywała ona przed Turystami tajemnice dawnego Egiptu. Zaraz po Afryce wzięła się za Azję. W Chinach przez niemalże dwa lata podejmowała się pracy w charakterze przewodniczki, gdzie zwiedzała Wielki Mur, zaś w rezerwacie Wolong podjęła się opieki nad pandami oraz przemierzała pogranicze Tybetu. Wielka miłość do Azji dała owoce, które skończyły się następnymi wyprawami do Laosu, Wietnamu, Kambodży, Malezji, Indii, Mongolii oraz Indonezji.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Debiutancka książka, pod tytułem: „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta” została wydana dzięki nakładowi wydawnictwa Bezdroża i została nominowana do nagrody, pod nazwą: Czwarty Żywioł, kategoria: „Najlepsza podróżnicza książka 2013” edycji XI krakowskiego Festiwalu Podróżników zwanego "Trzy Żywioły". Jej ostatnia wyprawa zaprowadziła autorkę ku odległym rejonom Indonezji, co dało kolejną książkę, pod tytułem: „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i nominację do nagrody, pod nazwą: TRAVELERY 2014, kategoria: „PODRÓŻ ROKU”. Ta nagroda jest przyznawana dorocznie przez samo National Geographic. Natomiast pokaz slajdów z odwiedzanych przez nią miejsc zdobył nagrodę od publiki podczas siedemnastego Festiwalu Podróżników oraz Żeglarzy KOLOSY. Relacje artystki z podróży publikuje, między innymi: National Geographic TRAVELER i Magazyn Podróżników TamTam.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 28-go listopada 2019 roku, do kołobrzeskiego regionalnego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują jedynie 5 złotych. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Kołobrzegu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl