Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Za Horyzontem: Andrzej Meller - spotkanie

Za Horyzontem: Andrzej Meller - spotkanie
 
Następnie przez lata wchodził w rolę dziennikarza pisząc reportaże z Sri Lanki, Indii, Kaukazu, Afganistanu, Iranu, Południowo-Wschodniej Azji oraz wiosny arabskiej w Północnej Afryce.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?2 marca 2017 od 19:00
za ile?5 zł
organizatorRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Kołobrzeskie Regionalne Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta ma zaszczyt zaprosić na kolejne podróżnicze spotkanie w ramach serii "Za Horyzontem". Już 2 marca, w najbliższy czwartek, punktualnie o 19:00 gościem spotkania będzie Andrzej Meller. Organizatorzy nadali tytuł spotkaniu: "Najwyższą cenę w konfliktach płacą cywile. Wojna, a kryzys uchodźczy."

W trakcie pokazu zdjęć, który zaplanowano na prawie półtorej godziny Andrzej Meller opowie o różnych konfliktach, którym przyglądał się bardzo wnikliwie, starając się uwypuklić sytuację uchodźców w trakcie wojen na Sri Lance, w Libii, Gruzji, Afganistanie. Opowie również o Wietnamczykach - "boat people", którzy w roku 1975 po upadku Sajgonu rozpoczęli ucieczkę przez morze oraz o Tybetańczykach, którzy znaleźli indyjski azyl.

Andrzej Meller, to podróżnik, który urodził się w Warszawie, ponad czterdzieści lat temu. Jest antropologiem kultury z wykształcenia, a z zawodu reporterem. Od siedemnastego roku życia jest nieustannie w drodze. Poza ojczyzną spędził już dobrych kilkanaście lat. A ostatnie trzy lata w Wietnamie. Tam wspólnie z żoną mieszkał w rybackiej wiosce w Mui Ne. Wędrówki rozpoczął od poznania rosyjskiego Dalekiego Wschodu oraz syberyjskich przestrzeni. Następnie przez lata wchodził w rolę dziennikarza pisząc reportaże z Sri Lanki, Indii, Kaukazu, Afganistanu, Iranu, Południowo-Wschodniej Azji oraz wiosny arabskiej w Północnej Afryce.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

To autor trzech reporterskich pozycji wydawniczych. Są to:
*lifestylowe oraz wojenne reportaże: "Miraż. Trzy lata w Azji",
*pozycja o libijskiej wojnie i zejściu ze sceny Muamara Kadafiego: "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki",
*najnowszy, bestseller: "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie".

Andrzej Meller prowadził również na kanale Focus TV audycję "Prepersi-gotowi na wszystko".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl