Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Za Horyzontem: Aleksander Doba, spotkanie z podróżnikiem.

Za Horyzontem: Aleksander Doba, spotkanie z podróżnikiem.
 
Podróżnik opłynął kajakiem Bajkał i Bałtyk. Jako pierwszy przepłynął wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Startował w Policach, metę miał w Elblągu.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?1 grudnia 2016 od 19:00
za ile?10 zł
organizatorRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu ma zaszczyt zaprosić na kolejną odsłonę cyklu "Za Horyzontem".

1 grudnia, o godzinie 19:00 w Kołobrzegu w RCK przy ulicy Solnej 1 spotkać będzie można niezwykłą postać - Aleksandra Dobę, który w 2015 roku okrzyknięty został przez National Geographic "Podróżnikiem roku".

Aleksander Ludwik Doba urodził się w Swarzędzu 9 września 1946 roku. To słynny polski podróżnik i kajakarz. Wytrwały odkrywca i zdobywca. Ma na swym koncie liczne rekordy. Przepłynął w kajaku Ocean Atlantycki. Była to samotna podroż. Wypłynął z Afryki, a dobił do portu w Ameryce Południowej. Wyczyn ten zawdzięcza sile swych mięśni oraz ogromnej determinacji. Stał się pierwszym człowiekiem w historii świata, który dokonał takiego karkołomnego czynu.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Podróżnik opłynął kajakiem Bajkał i Bałtyk. Jako pierwszy przepłynął wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Startował w Policach, metę miał w Elblągu. Zwiedził kajakiem Polskę podróżując po przekątnej z okolic Przemyśla do samego Świnoujścia. Jest laureatem Mistrzostw Polski w górskim kajakarstwie. Ma na koncie dwukrotnie złoty oraz srebrny i brązowy medal. Dzieciństwo Aleksandra Ludwika Doby upłynęło w Swarzędzu. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Od ponad czterdziestu lat jest mieszkańcem Polic. Był zatrudniony w Chemicznych Zakładach Police. Aktualnie cieszy się zasłużoną emeryturą. Najbliżsi podróżnika to żona Gabriela oraz dwóch synów – Czesław i Bartłomiej. Aleksander Ludwik Doba jest również dziadkiem. Ma dwie wnuczki Olgę oraz Agatę, to córki Katarzyny i Bartłomieja.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl