Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Za Horyzontem: Agnieszka Rostkowska "Calais - obóz dla uchodźców, wokół którego narosły legendy"

Za Horyzontem: Agnieszka Rostkowska "Calais - obóz dla uchodźców, wokół którego narosły legendy"
 
Przebywało w nim, w okresie szczytowym, ponad dziesięć tysięcy osób, natomiast wokoło miejsca wyrosło wiele legend.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?27 kwietnia 2017 od 19:00
za ile?5 zł
organizatorRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejne już spotkanie o charakterze podróżniczym, które odbywa się w granicach cyklu, o nazwie: "Za Horyzontem". Wydarzenie organizuje Centrum Kultury Regionalne imienia Zbigniewa Herberta, w mieście Kołobrzeg. Gość specjalny, który nas odwiedzi to Agnieszka Rostkowska.

Obóz przeznaczony dla uchodźców, który był nielegalny, znajdował się w Calais (Francja). Zwany inaczej słynną "dżunglą", stał się wręcz symbolem uchodźczego kryzysu. Przebywało w nim, w okresie szczytowym, ponad dziesięć tysięcy osób, natomiast wokoło miejsca wyrosło wiele legend. Władze francuskie w październiku obóz zlikwidowały. Co natomiast stało się dalej z mieszkańcami obozu?

Pracowniczka "Gazety Wyborczej" - Agnieszka Rostkowska, relacjonowała sytuację panującą w "dżungli". Teraz opowie Wam o o tysiącach koczujących w okolicach Calais uchodźcach, a także o wolontariuszach, pomagających ludziom za wszelką cenę oraz o panice zbiorowej, która wybuchała ilekroć przejeżdżała policja i o Kurdystanie, który jest położony w Dunkierce, jakieś czterdzieści kilometrów dalej. Opowie również o tym, czemu, po likwidacji obozu ciągle przebywało tam półtora tysiąca nieletnich, pozostających bez opieki, bez jedzenia i wody. Dowiemy się też dlaczego w dalszym ciągu uchodźcy próbują dostać się do Calais.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl