YAMMA ENSEMBLE /Izrael/– powrót do korzeni - koncert

YAMMA ENSEMBLE /Izrael/– powrót do korzeni - koncert
Formacją swoją działalność rozpoczęła w charakterze grupy przyjaciół, którzy podjęli decyzję, by powrócić do korzeni oraz wykonywać piosenki swych przodków.
Gdzie?
Fundacja Bente Kahan - Synagoga pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue
Pawła Włodkowica 7, 50-042 Wrocław
Kiedy?
2 czerwca 2019 od 20:00
Za ile?
50 zł
Organizator
Fundacja "PRO ARTE 2002"

To będzie wielkie wydarzenie. Pierwszy raz w mieście Wrocław zagra dla Państwa Yamma Ensemble, czyli jeden z popularniejszych zespołów izraelskich, który wykonuje tradycyjną hebrajską muzykę. Formacja czepie z tradycji wielowiekowej i tworzy unikatowe oraz przejmujące brzmienie. W kreowaniu tego brzmienia rolę dość niebagatelną pełnią dawne i tradycyjne instrumenty, jak między innymi: kopuz, duduk, szofar, czy też oud.

Formacją swoją działalność rozpoczęła w charakterze grupy przyjaciół, którzy podjęli decyzję, by powrócić do korzeni oraz wykonywać piosenki swych przodków. Unikatowość tego repertuaru sprawia, iż muzycy z zespołu w szybkim tempie uzyskali sławę na miarę międzynarodowej, wydali dwa albumy i teraz dają koncerty na całej kuli ziemskiej. Ciągle pielęgnują tradycję z Bliskiego Wschodu, skąd się wywodzą. Grupa w swej twórczości kładzie nacisk przede wszystkim na hebrajski język, który jest ciągle żywym kananejskim językiem. Yamma Ensemble wykonują także muzykę tradycyjną żydowskich diaspor. To pieśni żydowskich społeczności z Babilonu i Jemenu, Sefardyjczyków, jak również muzykę chasydzką, posiadającą fascynujące formy oraz rytmy przekazywane od pokoleń. Możecie Państwo to wszystko usłyszeć we wrocławskiej Fundacji Bente Kahan - Synagodze pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue, znajdującej się przy ulicy Pawła Włodkowica 7. Wydarzenie rozpocznie się już 2-go czerwca 2019 roku, o godzinie 20:00, bilety wstępu kosztują zaś 50 złotych. Organizatorem jest Fundacja "PRO ARTE 2002". Wierni fani z całego świata, a także miliony wyświetleń na popularnym serwisie YouTube tylko potwierdzają wyjątkowość muzyki Yamma Ensemble.

Skład zespołu: Talya GA Solan zajmuje się śpiewem, Aviv Bahar - kopuz, oud i gitara, YonnieDror na instrumentach dętych, Nur Bar Goren - perkusyjne instrumenty.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl