Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta
 
To świetne połączenie dzieł muzyki dawnej ze współczesnymi propozycjami. Międzynarodowy Festiwal Organowy jest jedynym wydarzeniem organowym w kraju.
gdzie?Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim
Pl. Katedralny 18, 50-329 Wrocław
kiedy?20 sierpnia 2017
za ile?20 zł
organizatorWrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury

W imieniu organizatora, Biura Wrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury, pragniemy zaprosić na Międzynarodowy XXIV Festiwal Organowy zatytułowany Non Sola Scripta. 20 sierpnia na scenie w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim przy placu Katedralnym we Wrocławiu wystąpią: Giulio Mercati z Medilanu (organy) oraz Lidia Basterretxea Vila z Hiszpanii (śpiew - sopran).

Non Sola Scripta - kolaż organowej klasyki z muzyką improwizowaną wykonywaną także przez wirtuozów innych instrumentów. To świetne połączenie dzieł muzyki dawnej ze współczesnymi propozycjami. Międzynarodowy Festiwal Organowy jest jedynym wydarzeniem organowym w kraju. Festiwal Non Sola Scripta zdecydował się na eksperyment, który wynika ze spotkania świetnych muzyków. Owocem tych spotkań są nieprzewidywalne wariacje na temat organowych aranżacji. To wynik energii kumulowanej w niecodziennych składach koncertowych, które łączą zacnych organistów z różnych zakątków świata z wirtuozami innych instrumentów oraz wyjątkowymi wokalistami.

Non Sola Scripta, Międzynarodowy Festiwal Organowy spaja cykl koncertów mających wyjątkową formułę programową. W treści muzycznych wieczorów – co zauważyć już można w tytule łacińskim – jest o wiele więcej niż to, co zapisano w partyturze. Pojawiają się także serie improwizacji w przeróżnych konfiguracjach, a także różnorodnych formach.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl