Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta
 
Non Sola Scripta stara się połączyć klasykę organową z improwizowana muzyką, wspaniałe dzieła dawnej muzyki z propozycjami bardziej współczesnymi.
gdzie?Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim
Pl. Katedralny 18, 50-329 Wrocław
kiedy?30 lipca 2017
za ile?20 zł
organizatorWrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Festiwal Międzynarodowy Organowy XXIV. Organizatorem wydarzenia jest Wrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury. Odbędzie się ono natomiast w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim już 30 lipca 2017 roku.

Non Sola Scripta, czyli nasz Festiwal Międzynarodowy Organowy posiada wyjątkową formułę programową. Treść wieczorów muzycznych stanowi (co wybrzmiewa w tytule łacińskim) nie tylko zapisana treść w partyturze, ale również improwizacja posiadająca przeróżne formy oraz konfiguracje.

Non Sola Scripta stara się połączyć klasykę organową z improwizowana muzyką (również wykonywana przez wirtuozów grających na innych instrumentach)), wspaniałe dzieła dawnej muzyki z propozycjami bardziej współczesnymi. Jest to jedyne takie, organowe wydarzenie w Polsce, które z założenia ma być eksperymentem wynikającym ze spotkań muzyków wybitnych - wariacje nieoczekiwane na tematy organowe są zawsze wynikami energii, jaka może wytworzyć się jedynie w niecodziennych składach koncertowych, które łączą najlepszych organistów ze świata wraz z wybitnymi wokalistami i mistrzami grającymi na innych instrumentach.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W programie wydarzenia:

* Ewa Rułka (Warszawa), która zagra na flecie
* Małgorzata Klorek (Szczecin), która zagra dla Państwa na organach

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl