Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

XIV Piknik Archeologiczny „Co Wisła widziała”

XIV Piknik Archeologiczny „Co Wisła widziała”
 
Grupy prezentować będą scenki z pradziejów. Przygotowano stanowiska, na których zobaczyć będzie można zapomniane pracę dawnych rzemieślników.
gdzie?Muzeum Archeologiczne
Senacka 3, 31-002 Kraków
kiedy?od 27 maja 2017 11:00 do 28 maja 2017 18:00
za ile?2 zł
organizatorMuzeum Archeologiczne w Krakowie

Zgodnie z krakowską tradycją Muzeum Archeologiczne zaprasza na majowy piknik. Tym razem impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę (27 maja - 28 maja). Serdecznie zapraszamy do ogrodów muzealnych, przy ulicy Poselskiej 3 w Krakowie.

To już czternasta odsłona imprezy i tak jak dotychczas, tak i tym razem z pewnością będzie to udane spotkanie z historią. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Pojawią się grupy rekonstrukcyjne prezentujące stroje z różnych epok. Grupy prezentować będą scenki z pradziejów. Przygotowano stanowiska, na których zobaczyć będzie można zapomniane pracę dawnych rzemieślników.

Wszystkie atrakcje skierowane są przede wszystkim do najmłodszych. Dla nich, organizatorzy przygotowali Akademię Młodego Archeologa. Ta wyjątkowa szkoła zaprasza wszystkich miłośników archeologii. Prace odbywać się będą pod czujnym okiem nauczycieli. Przy asyście specjalistów dzieci zdobędą umiejętności niezbędne w wykonywaniu tego jakże trudnego zawodu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Dla każdego ucznia Akademii przygotowano pamiątkowy dyplom. Najmłodsi mogą wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Podczas pikniku wysłuchać będzie można ciekawych koncertów, a dwudniową zabawę wzbogaci liryczna muzyka. Mamy nadzieję, że pogoda okaże się łaskawa i pozwoli na zaprezentowanie urody tej niezwykłej enklawy zieleni zatopionej pośród krakowskich murów.

Serdecznie zapraszamy na XIV Piknik Archeologiczny „Co Wisła widziała”!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl