XIII. Międzynarodowy Festiwal - Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności

XIII. Międzynarodowy Festiwal - Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności
Miłośników muzyki pragnących zatopić się w brzmieniach zachwyci niezwykły klimat panujący wewnątrz rokokowej świątyni oraz historyczny, cenny instrument Johanna Steinmeyera
Gdzie?
Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Opatrzności Bożej
Kazimierza Wielkiego 29, 50-077 Wrocław
Kiedy?
1 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa serdecznie do wysłuchania koncertów muzyki organowej. Podobnie jak w latach ubiegłych, koncerty odbędą się w niedzielne, lipcowe i sierpniowe wieczory w kościele luterańskim pod wezwaniem Bożej Opatrzności. Miłośników muzyki pragnących zatopić się w brzmieniach zachwyci niezwykły klimat panujący wewnątrz rokokowej świątyni, historyczny, cenny instrument Johanna Steinmeyera, jednak największe uznanie i aplauz należeć się będzie wyjątkowym gościom, czyli artystom najwyższej klasy.

XIII Międzynarodowy Festiwal "Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności" rozpocznie się 1 lipca o godzinie 19:00 i tak jak rok temu, będzie to siedem recitali wykonywanych przez międzynarodowe grono znakomitych Artystów. Honorowy patronat nad Festiwalem objęli: Rafał Dutkiewicz - Prezydent Miasta, Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Zwierzchnik Wrocławskiej Diecezji Kościoła EA - Jego Ekscelencja ksiądz biskup Waldemar Pytel.

Serdecznie zapraszamy do kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pod wezwaniem Opatrzności Bożej we Wrocławiu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29. Tu, już 1 lipca zaprezentuje swe umiejętności Reinhard Seeliger z Drezna. 8 lipca usłyszeć będzie można Marka Smoczyńskiego z Warszawy. 15 lipca zarezerwowany jest dla Karola Mossakowskiego z Paryża, a 22 lipca to koncert Gaila Archera z Nowego Jorku. 29 lipca - Ippolito Willy z Charleville-Mezieres. W sierpniu koncertować będą: 5.08 Jarosław Tarnawski z Poznania i 12.08 Matthias Neumann z Hamburga. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego p.w. Opatrzności Bożej. Wejście na koncerty nie jest biletowane. Zapraszamy!

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl