XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy
Najmłodsi nie będą się nudzić, ponieważ zostały dla nich przygotowane zawody na dystansach zdecydowanie krótszych, przystosowanych do wieku.
Gdzie?
MTG AmberExpo
Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Kiedy?
17 sierpnia 2019 od 08:30 do 20:30
Za ile?
20 zł
Organizator
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej TWISTER TRÓJMIASTO

XI Maraton Sierpniowy imienia Lecha Wałęsy są to największe zawody wrotkarskie w naszym kraju. Nie tylko przeznaczone dla fanów szybkiej jazdy na rolkach, ale również dla tych z Państwa jeżdżących rekreacyjnie i tych, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z malutkimi kółkami. Zawody tegoroczne na dystansie maratonu również będą Mistrzostwami Polski - wrotkarstwo długodystansowe to jest jazda szybka na rolkach.

Według wzoru ubiegłorocznego także organizujemy wyścig z dystansem „Fitness” – 10,7 kilometra, przeznaczony dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie czują się przygotowani do podjęcia startu na dystansie półmaratonu oraz maratonu, jednak pragną poczuć dreszcz emocji wiążący się z rywalizacją.

Najmłodsi nie będą się nudzić, ponieważ zostały dla nich przygotowane zawody na dystansach zdecydowanie krótszych, przystosowanych do wieku. Dla trenujących w UKSach rywalizacja odbywać się będzie na dystansach dłuższych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W roku 2019 do miasta Gdańsk zjadą się Gwiazdy formatu światowego w szybkiej jeździe na rolkach. Swą obecność potwierdzili, między innymi: Ewen Fernandez i Guillaume De Mallevoue (Rollerblade Team World Speed). Goście specjalni dodatkowo poprowadzą warsztaty dotyczące techniki szybkiej jazdy na rolkach. Dzięki zaproszeniu firmy Powerslide Polska przyjedzie również do Gdańska Bart Swings, który jest liderem Powerslide Matter Speed Team, najszybszy obecnie zawodnik na całej kuli ziemskiej! Zatem zapowiada się jakże ciekawy wyścig jeśli chodzi o maraton.

A specjalnie dla miłośników urban skatingu przewidzieliśmy nie lada gratkę, bo na zaproszenie Rollerblade do Gdańska przyjedzie Danny Aldridge Urbanskater światowej sławy, który poprowadzi dla Was warsztaty z jazdy urban skating/freeskate, jak również wystartuje na dystansie zwanym fitness.

Program obejmuje: szkółka wrotkarska Roll4all, warsztaty z freestylu, skate park, wypożyczalnia rolek, targi wrotkarskie i pokazy Roller Derby. Najwięksi zatem oraz najbardziej liczący się w naszym kraju dystrybutorzy sprzętu wrotkarskiego, jak również łyżwiarskiego: Powerslide, Zico Racing, Rollerblade, Plich Wyścigi, Bladeville, czy tez producenci sportowych strojów, jak: Martombike i marka IDLG.

Zapraszamy bardzo serdecznie już 17-go sierpnia 2019 roku, do gdańskiego MTG AmberExpo, przy ulicy Żaglowej 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:30, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl