X Project - Flamenco Industrial - koncert
Brzmienie elektrycznej gitary jest przeplatane również graniem gitary klasycznej, zaś wszystko to jest podawane na sposób jazz-rockowy z elementami etnicznymi.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
10 maja 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

X-Projekt, o nazwie: "Flamenco Industrial" jest w założeniu muzyką opartą o wpływy flamenco oraz orientalne rytmy, jednak osadzoną w tradycjach muzycznych środkowoeuropejskich. Brzmienie elektrycznej gitary jest przeplatane również graniem gitary klasycznej, zaś wszystko to jest podawane na sposób jazz-rockowy z elementami etnicznymi.

We "Flamenco Industrial" udział wzięło kilka osób, które dodatkowo przyjaźnią się z gitarzystą, między innymi: Adam Meryk, który gra na klawiszach, zajmujący się również melodyką oraz wzbogacający dźwięki elektroniką i instrumentalistki, które grają w duecie Pinky Loops. Kobiety grają na skrzypcach, a także na wiolonczeli. W dodatku podczas koncertu wystąpi przed Wami Arkadiusz Kozakiewicz, który z kolei zajmuje się instrumentami perkusyjnymi. Nie mogłoby także zabraknąć improwizacji, zabawy rytmem, dialogów instrumentalnych, a wszystko okraszone elementami flamenco, rockowym pazurem industrialnym oraz jazzową barwą.

Piotr Podlewski jest gitarzystą oraz pedagogiem. Od wielu lat związany jest z zespołem Abodus, z którym w roku 2017 wydał świetnie przyjęty oraz wsparty trasą koncertową album, pod tytułem: "Labirynt", który zdobył bardzo wysokie noty, między innymi w czasopismach: "Teraz Rock" oraz "Magazynie Gitarzysta". Artysta ze swoim następnym, alternatywnym i instrumentalnym projektem, o nazwie: EjPiEj wydał dwa albumy, noszące tytuły: "EjPiEj", z roku 2014 i "Jo", z roku 2015 grając koncerty klubowe oparte na improwizacji ze sporą domieszką muzyki elektronicznej.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 10-go maja 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl