Wystawa "Włodzimierz Cygan, Płaszczyzny przestrzeni – Tkanina"

Wystawa "Włodzimierz Cygan, Płaszczyzny przestrzeni – Tkanina"
Prace prezentowane na wystawie są wieloletnimi cyklami, o których artysta pisze, że ukazują możliwości artystyczne, które tkwią w uaktywnianiu osnowy
Gdzie?
Miejska Galeria Sztuki im. W. hr. Zamoyskiego w Zakopanem
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Kiedy?
11 maja 2018
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem

Miejska Galeria Sztuki imienia Wł. hr. Zamoyskiego bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wystawę tkanin, którą przygotował Włodzimierz Cygan. Prace prezentowane na wystawie są wieloletnimi cyklami, o których artysta pisze, że ukazują możliwości artystyczne, które tkwią w uaktywnianiu osnowy, a kilka dodatkowo może wykorzystywać włókno, tak zwany światłowód. Natomiast wszystkie stają się płaszczyznami odnoszącymi się do przestrzeni.

Artysta przyszedł na świat w roku 1953, w mieście Łódź. W latach 1974-1980 Włodzimierz Cygan studiował w Państwowej Szkole Wyższej Sztuk Plastycznych, Łódź (dzisiejsze ASP), wydział Wzornictwa Przemysłowego. Skończywszy studia rozpoczął on indywidualną działalność twórczą, szczególnie ukierunkowaną na artystyczną tkaninę. Brał udział w wielu wystawach, sympozjach oraz plenerach, które były poświęcone właśnie sztuce włókna. W roku 1994 Cygan objął stanowisko kierownicze Pracowni Tkaniny Artystycznej - Akademia Sztuk Pięknych, Gdańsk.

Jest związany z Politechniką Łódzką od roku 1997. Teraz pracuje on na Instytucie Architektury Tekstyliów, wydział Technologii Materiałowych oraz Wzornictwa Tekstyliów. W roku 2002 zyskał tytuł profesorski. W roku 2008 skończył współpracę z gdańską Akademią Sztuk Pięknych, a pracę podjął jako kierownik III Pracowni Unikatowej Tkaniny, wydział Tkaniny oraz Ubioru ASP imienia Wł. Strzemińskiego, Łódź. Był uczestnikiem około stu dziewięćdziesięciu wystaw zbiorowych oraz trzydziestu czterech wystaw indywidualnych, tak w Polsce, jak i poza jej granicami. Włodzimierz Cygan jest laureatem wielu nagród w konkursach międzynarodowych i krajowych. Tkaniny artysty znajdziemy w zbiorach, między innymi: Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Łódź, Stołecznego Biura Artystycznych Wystaw, Textilmuseum Neumunster w Niemczech, Carlsberg Fondet Copenhagen, w Danii, Musee de Jean Lurcat et de la Tapisserie Contemporaine a Angers, we Francji, Friends of Fibre Art Collection, w Stanach Zjednoczonych.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Na wystawę zapraszamy zatem już 11-go maja, do Zakopanego - Miejska Galeria Sztuki imienia W. hr. Zamoyskiego. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl