Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa "Voyage" Jan Kanty Pawluśkiewicz

Wystawa "Voyage" Jan Kanty Pawluśkiewicz
 
Pierwsza wystawa obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza miała miejsce w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?21 czerwca 2017
za ile?10 zł
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

W imieniu Agencji Zegart oraz Państwowej Galerii Sztuki mamy zaszczyt zaprosić na wystawę, którą zorganizowano w sopockiej siedzibie galerii przy Placu Zdrojowym 2. Wystawa nosi tytuł "Voyage" Jan Kanty Pawluśkiewicz i objęta została opieką kuratora, pani Katarzyny Cybertowicz.

Wystawa VOYAGE, prezentowana już była między innymi w: Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy oraz Olsztynie. W skład ekspozycji wchodzą zarówno wcześniejsze obrazy, pochodzące z serii SENSY – BYTY – MARY oraz także najnowsze, z cykli: PHENIBEN i ETERYCZNY REALIZM. Autor obrazów, Jan Kanty Pawluśkiewicz, swoje obrazy maluje przy użyciu hinduskich żeli rysunkowych, które stanowią nowinkę technologiczną pośród materiałów malarskich. Autor obrazów wyznaje, że żel go fascynuje, korzysta często z żelowych fajerwerków. Żel lubi się błyszczeć, przeskakiwać, rozlewać; wywołuje wrażenie trójwymiarowości. Pojawia się swoisty rodzaj nadrealistycznych, onirycznych kreacji snów, przeżyć, obaw i nadziei. To obraz prawdziwego świat, ale wizja ta rozmyta została przez pryzmat snu. Żel-Art stanowi, według Jana Kantego Pawluśkiewicza, kompilację konwulsywnej klasyki ze współczesną ekstrawagancją.

Jan Kanty Pawluśkiewicz to znakomity kompozytor muzyki filmowej, teatralnej oraz kabaretowej. Jest twórcą monumentalnych dzieł kantatowo-oratoryjnych. To także uznany pianista. Oprócz muzycznych talentów i pasji pielęgnuje malarskie zamiłowanie. Sam twierdzi, że maluje odkąd pamięta, od zawsze. Młodzieńcza pasja do rysunku sprawiła, że wybrał się na Politechnikę Krakowską, na wydział architektury, gdzie zgłębiał tajniki malarstwa, grafik i rzeźby. Najczęściej posiłkował się rysunkiem w trakcie pisania muzyki.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Pierwsza wystawa obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza miała miejsce w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Od tego czasu artysta pokazał światu wiele serii rysunków, obrazów i grafik. W pracach dominuje wyjątkowo magiczny i fantazyjny świat, który zawiera szczególny ładunek emocjonalny, wypełniony baśniowością oraz radością.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl