Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa "Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce"

Wystawa "Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce"
 
W związku z tymi odchodami będzie zorganizowana fotograficzna wystawa, która ukaże prawie nieznany okres z życia Mannerheima
gdzie?Skwer im. ks. Jana Twardowskiego / Pomnik Bolesława Prusa
Twardowskiego S. 60, 00-322 Warszawa
kiedy?8 czerwca 2017
za ile?bezpłatnie
organizatorDSH Dom Spotkań z Historią

W tym roku odbywać się będzie sto pięćdziesiąta rocznica urodzin narodowego bohatera Finlandii. Marszałek Karol Gustaw Mannerheim to znana postać w Finlandii i poważana. Ponad to obchodzona będzie setna rocznica odzyskania niepodległości przez Finlandię. W związku z tymi odchodami będzie zorganizowana fotograficzna wystawa, która ukaże prawie nieznany okres z życia Mannerheima, czyli jego około 7 - letni pobyt w naszym kraju. Sam we wspomnieniach odnosił się do tego czasu, jako najszczęśliwszego w całym życiu.

Zatem wystawa będzie poświęcona Marszałkowi oraz jego związkom z naszym krajem. Dostępna będzie dla publiki w mieście Warszawa już od 8 czerwca do 28 czerwca. Oglądać można będzie ją przez 24 godziny/dobę (Krakowskie Przedmieście), dokładniej skwer między UW a Hotelem Bristol. Później zaprezentowana zostanie w innych miastach, w których rezydują honorowi konsulowie Finlandii. 

Komitet, o nazwie "Suomi Finland 100" zatwierdził projekt, który uwzględniono w programie oficjalnym obchodów Państwa Fińskiego. Wystawa została zorganizowana, we współpracy z Finlandzką Ambasadą (Warszawa) wraz z Polsko Fińską Grupą Projektową. Została ona specjalnie powołana dla tym podobnych celów i projektów.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Kustoszami tej wystawy są:

* Jukka Soisalon-Soininen - przewodnik licencjonowany, dziennikarz oraz organizator tematycznych podróży przeznaczonych dla grup, jak również dla osób indywidualnych po Finlandii oraz po Polsce, a także po innych miejscach w Europie.
* Anna Kulicka-Soisalon-Soininen - reżyser, dziennikarz oraz scenarzysta dokumentalnych filmów, tłumacz, a także była wiceprezes w Towarzystwie, o nazwie Polska-Finlandia.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl