Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa "Romscy kowale na Spiszu"

Wystawa "Romscy kowale na Spiszu"
 
Romowie praktykowali kowalstwo na terenie całej Europy, jednakże szczególnie można je było zauważyć na Bałkanach i w Europie środkowo-wschodniej.
gdzie?Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Krupówki 10, 34-500 Zakopane
kiedy?25 października 2018
organizatorMuzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę zorganizowaną przez Muzeum Tatrzańskie imienia Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem współpracując z Fundacją Dobra Wola. To co prezentuje wystawa, to kowalstwo romskie Spisza w części polskiej. Wystawa uwzględnia także tradycyjne kowalstwo romskie oraz historię, biorąc pod uwagę szerszy kontekst. Romowie praktykowali kowalstwo na terenie całej Europy, jednakże szczególnie można je było zauważyć na Bałkanach i w Europie środkowo-wschodniej.

Jak wiadomo Romowie, to zróżnicowana społeczność migrująca, zarówno kiedyś jak i dziś w związku z czym kowalstwo przez nich uprawiane jest czasami bardzo podobne, jak również bardzo odmienne w zależności od grupy romskiej. Wystawa zawiera mnóstwo informacji, które zaczerpnięte zostały z prac naukowych Adama Bartosza. Bartosz w latach 70-tych wieku XX był badaczem etnograficznym, który swoje badania przeprowadzał właśnie na Spiszu polskim.

Zapraszamy serdecznie już 25 października 2018 roku do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem!

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl