Wystawa Raport wzoru / Marzena Gruszczyńska
Projekt to efekt twórczych poszukiwań artysty w obszarze artystycznej ceramiki oraz projektowania wzorów, przeznaczonych do branży włókienniczej.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
22 lutego 2019
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wystawę, która odbędzie się w granicach artystycznej rezydencji, pod nazwą: „Raport wzoru / Repeat pattern” Marzeny Gruszczyńskiej.

Projekt to efekt twórczych poszukiwań artysty w obszarze artystycznej ceramiki oraz projektowania wzorów, przeznaczonych do branży włókienniczej. Artystka jest ponad to stypendystką w programie MNiSzW, czyli „III edycja doktorat wdrożeniowy”, a także od roku 2018 (październik) realizuje program doktoranckich studiów na Międzywydziałowych Doktoranckich Studiach na Akademii Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta, miasto Wrocław. Równocześnie pracuje w charakterze projektantki w firmie, o nazwie: AxPro Carpets spółka z o.o producenta dywanów oraz wykładzin w Polsce.

Głównym celem projektów artystki jest to, aby połączyć oba obszary dla lepszego wykreowania koncepcji nowatorskich dla wzorów włókienniczych. Zastosowane artystyczne zabiegi przenikają się wzajemnie, dając inspirację dla działań w przeróżnych mediach. Łącząc ze sobą te dwa światy, pragnie wykreować nowe wartości, inspirujące i estetyczne, a także wzajemnie uzupełniające się, co w efekcie ma zbudować nieoczywiste reinterpretacje innych wątków tylko z pozoru dalekich obszarów. W tytule wystawy jest wskazane pojęcie raportu wzoru, które odnosi się do fragmentu powtarzalnego - detalu, który wiele razy multiplikowany może w końcu zbudować wrażenie ciągłości oraz całości. Koncepcja wystawy dla artystki stanowi refleksję nad zmianami form, nad ich funkcjonalnością, jest również rodzajem estetycznej impresji. Na wystawie będzie prezentowany cykl prac, który jest jednocześnie swoistym zapisem emocjonalnym i chociaż jest zogniskowany głównie wokoło procesów warsztatowych, jest pomostem pomiędzy różnymi i dalekimi, na pierwszy rzut oka, światami materii oraz znaczeń.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Marzena Gruszczyńska przyszła na świat w roku 1989 w Szczawnicy. Skończyła Liceum Plastyczne (Nowy Wiśnicz) - ceramika użytkowa. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych (Wrocław), Sztuka oraz Wzornictwo Ceramiki, a także Akademii Górniczo Hutniczej (Kraków), Kulturoznawstwo. W swej artystycznej praktyce działa przede wszystkim w obszarze rzeźby i ceramiki, jak również wzornictwa przemysłowego dla włókienniczej branży.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 22-go lutego 2019 roku, do usteckiego Centrum Aktywności Twórczej, znajdującego się przy ulicy Zaruskiego M. 1 A. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl