Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa „Przeszłość jest obcym krajem”

Wystawa „Przeszłość jest obcym krajem”
 
Celem aktywności artystycznej stała się prezentacja prac, które analizowały aspekt pamięć traktowany jako „forma dostępu” oraz „podróż do obcego kraju”
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?6 kwietnia 2017
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce z siedzibą przy ulicy M. Zaruskiego 1a zaprasza na wystawę pod tytułem „Przeszłość jest obcym krajem”. Wystawa obejmuje prace Ewy Bloom – Kwiatkowskiej, Karoliny Breguły (wspólnie ze studentami szczecińskiej Akademii Sztuki), Huberta Czerepoka, Zofii Kulik, Dominika Lejmana, Zbigniewa Libery oraz Mariusza Tarkawiana. Wystawa zorganizowana została przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku. Obowiązki Kuratorów przejęli: pani Grażyna Tereszkiewicz oraz pan Roman Lewandowski.

Projekt artystyczny „Przeszłość jest obcym krajem” zainspirowany został koncepcjami formułowanymi przez Davida Loventhala oraz książką autorstwa Leslie Polesa Hartleya, którzy są zwolennikami badania i rekonstrukcji „pamięci” miejsca i osób w oparciu, o narzędzie, jakimi jest dziś antropologia kultury oraz humanistyczna geografia. Celem aktywności artystycznej stała się prezentacja prac, które analizowały aspekt pamięć traktowany jako „forma dostępu” oraz „podróż do obcego kraju”, w trakcie której doszło do skonfrontowania dwóch modalności czasu – teraźniejszości i przeszłości.

Wystawa „Przeszłość jest obcym krajem” poświęcona została problematyce skonfrontowanych relacji, które zachodzą pomiędzy oficjalną historią i indywidualną oraz społeczną pamięcią oraz ich instytucjonalnej reprezentacji wizualnej i potrzebie wykreowania nowego obrazu pamięci, który do tej pory nie posiada swojej ikonografii, ani reprezentacji w oficjalnej kulturze. Myślą przewodnią pomysłu „Przeszłość jest obcym krajem” jest próba z jednej strony redefinicji „wizerunku” miejsca, dekonstrukcja przypisanego „genius loci” i konieczność przeanalizowania utrwalonych w kulturze klisz, które najprawdopodobniej zostały zdezawuowane przez współczesność, z drugiej zaś strony organizatorzy pragną przyjrzeć się funkcjonowaniu mechanizmów i strategii indywidualnej pamięci.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl