Wystawa "Po prostu rower"
Właśnie tak rozpoczyna się ta niezwykła historia wynalazku, jakim jest rower. Wynalazku, który zdołał zrewolucjonizować tamten świat.
Gdzie?
Kamienica Kupiecka
Emilii Gierczak 5, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
21 lipca 2018
Za ile?
20 zł
Organizator
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

W Kamienicy Kupieckiej w Muzeum Oręża Polskiego obejrzeć mogą Państwo wspaniałą wystawę, pod tytułem: "Po prostu rower". Przypominamy Wam, że w roku 1817 Karl Drais zdołał połączyć ramą 2 koła, które ustawiono jedno za drugim, po czym odepchnął się i ruszył, po prostu pojechał na owym wynalazku. Właśnie tak rozpoczyna się ta niezwykła historia wynalazku, jakim jest rower. Wynalazku, który zdołał zrewolucjonizować tamten świat.

Na naszej wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt jednośladów, które z kolei zaprezentują dokonania producentów w kolejnych latach, a w tym dokonania krajowego Rometu. Zatem pojawią się rowery przeznaczone dla dorosłych, dla dzieci, czy też sławny tandem, czyli rower przeznaczony dla dwóch osób. Nasza wystawa opowiada historię jednośladu - roweru, który posiadał wielki wpływ na zmiany, jakie zachodziły w zachowaniach oraz upodobaniach społecznych. Wystawa uzupełniona będzie zdjęciami oraz rysunkami satyrycznymi. Rowery natomiast pochodzą z własnych zbiorów Muzeum Techniki oraz Komunikacji - z Zajezdni Sztuki w Szczecinie.

Bilety wstępu na wystawę kosztują 20 złotych, organizatorem jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, znajdujące się w Kołobrzegu.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl