Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa "Po prostu rower"

Wystawa "Po prostu rower"
 
Właśnie tak rozpoczyna się ta niezwykła historia wynalazku, jakim jest rower. Wynalazku, który zdołał zrewolucjonizować tamten świat.
gdzie?Kamienica Kupiecka
Emilii Gierczak 5, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?21 lipca 2018
za ile?20 zł
organizatorMuzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

W Kamienicy Kupieckiej w Muzeum Oręża Polskiego obejrzeć mogą Państwo wspaniałą wystawę, pod tytułem: "Po prostu rower". Przypominamy Wam, że w roku 1817 Karl Drais zdołał połączyć ramą 2 koła, które ustawiono jedno za drugim, po czym odepchnął się i ruszył, po prostu pojechał na owym wynalazku. Właśnie tak rozpoczyna się ta niezwykła historia wynalazku, jakim jest rower. Wynalazku, który zdołał zrewolucjonizować tamten świat.

Na naszej wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt jednośladów, które z kolei zaprezentują dokonania producentów w kolejnych latach, a w tym dokonania krajowego Rometu. Zatem pojawią się rowery przeznaczone dla dorosłych, dla dzieci, czy też sławny tandem, czyli rower przeznaczony dla dwóch osób. Nasza wystawa opowiada historię jednośladu - roweru, który posiadał wielki wpływ na zmiany, jakie zachodziły w zachowaniach oraz upodobaniach społecznych. Wystawa uzupełniona będzie zdjęciami oraz rysunkami satyrycznymi. Rowery natomiast pochodzą z własnych zbiorów Muzeum Techniki oraz Komunikacji - z Zajezdni Sztuki w Szczecinie.

Bilety wstępu na wystawę kosztują 20 złotych, organizatorem jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, znajdujące się w Kołobrzegu.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl