Wystawa Jan Wołek - Malarstwo
Artysta uczestniczy w plenerach oraz wystawach zbiorowych, za sobą ma liczne wystawy indywidualne w dziesiątkach polskich miast i poza granicami kraju.
Gdzie?
Galeria Sztuki Współczesnej
Armii Krajowej 12, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
12 października 2019
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury, znajdujące się w mieście Kołobrzeg imienia Zbigniewa Herberta oraz Galeria Sztuki Współczesnej imienia A.J. Ściesińskich bardzo serdecznie zapraszają Państwa na wystawę malarstwa Jana Wołka.

Jan Wołek przyszedł na świat w roku 1954. To zawodowy artysta estradowy, autor, reżyser muzycznych widowisk, kompozytor, twórca telewizyjnych programów, jak również malarz. Jest także laureatem nagród w czasie kilkunastu festiwali, twórcą około trzech tysięcy utworów i autorem kilku książek. Został ponad to wyróżniony nagrodą imienia Stanisława Wyspiańskiego pierwszego stopnia; czy nagrodą imienia Aleksandra Bariniego, jak również nagrodą od Ministerstwa Kultury oraz Sztuki. Otrzymał stypendium Japan Fundation i MKiS. Jest Honorowym Kawalerem Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. W zamian za osiągnięcia oraz sukcesy w dziedzinie sztuki otrzymał Medal Gloria Artis, Krzyż Polonia Restituta oraz medal od Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Aktywny malarz już od trzydziestu pięciu lat. Uczestniczy w plenerach oraz wystawach zbiorowych, za sobą ma liczne wystawy indywidualne w dziesiątkach polskich miast i poza granicami kraju, między innymi: Montreal, Tokio, Toronto, Chicago. Zamieszkuje w stolicy, a także w Kazimierzu Dolnym, gdzie prowadzi autorską galerię, znajdującą się przy ulicy Lubelskiej 3 „Suszarnia”.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 12-go października 2019 roku, do Galerii Sztuki Współczesnej, znajdującej się w Kołobrzegu przy ulicy Armii Krajowej 12. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl