Wystawa fotografii pt. Tańczyć każdy może ...

Wystawa fotografii pt. Tańczyć każdy może ...
Autor fotografii, Mirosław Rzepka, rekomendując wystawę zapewnia, że „Tańczyć może każdy …” jednocześnie zachęca wszystkich do odwiedzenia wystawy oraz zaprasza na parkiet.
Gdzie?
Galeria "U Musa"
Parkowa 1, 58-540 Karpacz
Kiedy?
9 grudnia 2016 od 17:00
Organizator
Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do Galerii w Karpaczu, przy ulicy Parkowej 1 - "U Musa", gdzie 9 grudnia o 17:00 nastąpi otwarcie wystawy prac Mirosława Rzepki pod tytułem "Tańczyć każdy może ...".

Cykl fotografii „Tańczyć każdy może …” ukazuje emocje dziecięce, które towarzyszą tańcom jazzowym. Wiadomo przecież, że jazz, to niezwykle popularny i bardzo ekspresyjny styl w galerii form tanecznych. Wystawa prezentuje radość, która towarzyszy tanecznej rywalizacji. Przekonuje, że można się dobrze bawić tańcząc, pokazuje ambicję, rywalizację oraz pasje młodych tancerzy. Gibkość ruchów ciała, postawa taneczna, mimika twarzy prezentują cały wachlarz ludzkich emocji.

Autor fotografii, Mirosław Rzepka, rekomendując wystawę zapewnia, że „Tańczyć może każdy …” jednocześnie zachęca wszystkich do odwiedzenia wystawy oraz zaprasza na parkiet.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Mirosław Rzepka wspominając stare czasy opowiada, że jako młody, dwunastoletni chłopak dostał od rodziców pierwszy sprzęt fotograficzny, w postaci kultowej SMIENY 8. Początkowo traktował go jak interesującą zabawkę. W trakcie pierwszej pracy w fotograficznej ciemni, u znajomego ojca, zobaczył jak za pomocą magicznych trików na czystej karcie papieru pojawia się obraz. Pasja wciągnęła go na dobre, choć trochę nietypowo, ponieważ najpierw zafascynował się pracą w ciemni, a długo, długo później techniką fotografowania …

Od tego momentu rozwijał się wraz ze swą fotografią. Prawdziwa pasja pojawiła się w studenckich latach, gdy utrwalenie obrazu zyskało status zawodu Mirosława Rzepki. Utrwalanie ludzkiej wrażliwości, zatrzymywanie w obiektywnym kadrze spojrzeń ulotnych, delikatnych gestów, wybuchów radości a czasami smutku, fascynuje artystę do dziś. Jednym z najwdzięczniejszych spojrzeń na emocje ludzkie jest fotografowanie dziecięcych postaci. Najmłodsi przed obiektywami, najlepiej długoogniskowymi, zachowują się zupełnie naturalnie. Dzieci to żywe srebra - zwykle nie są w stanie usiedzieć w jednej pozycji bez ruchu. Artysta radzi, że jeśli zdecydujemy się na podejście z aparatem, to należy zachowywać procedury podobne, jak przy fotografowaniu sportu. To nie lada wyzwanie! Efekt tych starań zobaczyć można w Galerii w Karpaczu, "U Musa". Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl