Wystawa Dariusza Kalety "Magiczny Lechistan"
Obecni i dawni wojownicy walczą razem ze Złem, które wypełza z ich dusz oraz z mroku zbiorowej podświadomości.
Gdzie?
Galeria Sztuki Współczesnej
Armii Krajowej 12, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
8 grudnia 2018
Organizator
Galeria Sztuki Współczesnej

Hen tam gdzieś, gdzie niebo dotyka ziemi za magicznym horyzontem, znanym z opowiadań leży jego własny Lechistan. Jest to kraina wojowników oraz mitologicznych hybryd. Szczęk oręża, a także ryk bestii krwawą posoką opada na zbrojnych puklerze.

Skrzydła husarii na niebie, zaś błysk świateł w lunecie snajperskim ukazują wykrzywiającą się w okropnym grymasie twarz orka. Było już wszystko, ale wszystko może jeszcze się wydarzyć. Teraźniejszość i przeszłość zlewają się w tutaj i teraz, czyli na płótnie. Obecni i dawni wojownicy walczą razem ze Złem, które wypełza z ich dusz oraz z mroku zbiorowej podświadomości. W naszym pełnym magii Lechistanie znajdzie się również miejsce dla Ciebie, zatem bądź gotowy!

Autorski cykl obrazów od Dariusza Kalety, noszący tytuł: "Magiczny Lechistan" jest wykonany w stylu military fantasy. Jest to szczególny cykl. Artysta nawiązuje technicznie oraz ikonograficznie do tradycji malarstwa polskiego historycznego, symbolicznego, czy też historiozoficznego; przekuwając w twórczy sposób, a także mieszając we własnej wyobraźni dziedzictwo wielkich mistrzów, jak między innymi: Malczewskiego, Matejki i Brandta. Zatem powstaje tutaj nowa ikonografia spójna i charakterystyczna dla naszych czasów, jak również poparta wspaniałym malarskim warsztatem.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę Dariussa, która odbędzie się już 8-go grudnia 2018 roku, do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej, znajdującej się przy ulicy Armii Krajowej 12.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl