Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa BZ WBK Press Foto w Centrum Historii Zajezdnia

Wystawa BZ WBK Press Foto w Centrum Historii Zajezdnia
 
Zdjęcia, które zostały nagrodzone przypomną Państwu, co ważne było w naszym kraju oraz na świecie w tamtym roku.
gdzie?Ośrodek Pamięć i Przyszłość Centrum Historii Zajezdnia
Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław
kiedy?22 września 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBZ WBK Press Foto

Spotkania autorskie, sto czterdzieści dziewięć zdjęć, fotograficzne warsztaty, a także konkursy, w których wygrać można nagrody. Wszystko to, a nawet więcej czeka na Państwa na wystawie, która 22 września będzie do Waszej dyspozycji - Centrum Historii Zajezdnia.

Otworzy naszą wystawę wernisaż, a zobaczymy na nim zdjęcia laureatów trzynastej edycji konkursu Foto Press BZ WBK. Już 22 września, od godziny 19:00, ale wcześniej, bo o godzinie 17:30 będzie miało miejsce autorskie spotkanie z Mikołajem Nowackim i Karoliną Jonderko. To laureaci konkursu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zdjęcia, które zostały nagrodzone przypomną Państwu, co ważne było w naszym kraju oraz na świecie w tamtym roku. Pokazują emocje wiążące się z wydarzeniami, jak na przykład: Euro 2016, Światowe Dni Młodzieży, pokazują również ludzi głównie w zależności od tego w jakiej części świata mieszkają.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Szymon Barylski to laureat najważniejszej w konkursie nagrody za Zdjęcie Roku. Zdjęcie nagrodzone zrobione zostało w roku 2016, w marcu, w Idomenii - obóz uchodźców znajdujący się na granicy macedońsko-greckiej. Jest to fotografia, na którą należy popatrzeć chwilę, ponieważ nie wszystko jest od razu zrozumiałe oraz jasne. Pozornie panuje na niej bałagan i chaos. Po chwili jednak wypatrujemy wśród tych przepychanek, tłoku oraz złości skuloną kobietę, która ma spojrzenie pozbawione jakiejkolwiek nadziei, apatię i rezygnację. Zajmuje ona mały fragment tego kadru, jednak staje się najważniejsza i wzrok widza natrafia nieodparcie tylko na nią. Zdjęcie jest bardzo przejmujące - mówił Piotr Janowski, który był przewodniczącym jury trzynastej edycji konkursu. Fotoreportaż, do którego należy Zdjęcie Roku, także zajął miejsce pierwsze - kategoria Wydarzenia.

Pośród laureatów z tego roku jest też Mikołaj Nowacki, pochodzący z miasta Wrocław. Zdobył on miejsce pierwsze - kategoria Natura, zdjęcie żurawi szczecińskiej stoczni.

W granicach wrocławskiej wystawy odbędą się także dwudniowe fotograficzne warsztaty, prowadzone przez Karolinę Jonderko. W trakcie warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na zdjęcie najlepsze, którego autor zdobędzie aparat mini Instax 70 z filmem.

Zatem zapraszamy na Wystawę BZ WBK Foto Press, do Centrum Historii Zajezdnia, już od 22 września do 4 października tego roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl