Wystawa Beata Orlikowska "Po - Widoki"
Beata Orlikowska zajmuje się unikatową ceramiką oraz malarstwem sztalugowym.
Gdzie?
Galeria Sztuki Współczesnej
Armii Krajowej 12, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
18 maja 2018
Organizator
Galeria Sztuki Współczesnej

Beata Maria Orlikowska przyszła na świat w Koszalinie. To absolwentka Technikum Ceramicznego znajdującego się w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w mieście Wrocław, którą zakończyła w roku 1990. Ponad to studiowała na Wydziale Szkła i Ceramiki w pracowni profesor Krystyny Cybińskiej - Unikatowa Ceramika, a także u profesora Rufina Kominka - Użytkowa Ceramika. Założyła twórczą grupę, pod nazwą: "Od dawna". Od roku 1990 artystka organizuje Ceramiczne Plenery w Chodzieży.

Beata Orlikowska zajmuje się unikatową ceramiką oraz malarstwem sztalugowym. Ponad to prowadzi współpracę z przemysłem ceramicznym z zakresu wzornictwa użytkowego oraz artystycznego. Prace artystki są w prywatnych zbiorach, tak w Polsce, jak i za jej granicami, jak również w zasobach muzealnych, miedzy innymi: Muzeum Wikliniarstwa oraz Chmielnictwa, Nowy Tomyśl. Pomysłodawczyni nazwy, a także autorka nagrody, zwanej: "Koszaliński Denar" z konkursu, który organizuje Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa. Projektantka i autorka oryginalnego, porcelanowego Medalu Koszalińskiej Politechniki. Już od paru lat służy on budowie bardzo nowoczesnego wizerunku Politechniki, między innymi na materiałach promocyjnych i na wizytówkach.

Członkini Rady Kultury działającej przy Prezydencie Koszalina w latach 2011-2012. Orlikowska zaprojektowała oraz wykonuje w porcelanie statuetki "Koszalińskich Orłów", a Prezydent Miasta Koszalin corocznie honoruje nimi wybitnych obywateli tego miasta. Prace artystki brały udział w licznych wystawach, między innymi w: Nowym Tomyślu, Wrocławiu, Zakopanem, Częstochowie, Warszawie, Szreniawie, Chodzieży, Luksemburgu, Kołobrzegu i Świnoujściu. Miała również indywidualne wystawy, między innymi w: Warszawie, Szczecinie, Chodzieży oraz w Berlinie.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Wzięła udział w konkursach, jak na przykład: Polska Ceramika Współczesna, Warszawa, rok 1989, Festiwal International Ceramics Mino, Japonia, rok 1992, Festiwalu Sztuki Otwartej, Luksemburg, rok 1997. Została laureatką konkursów, jak między innymi: Festiwal Sztuki Otwartej, Luksemburg, rok 1987, a także Polska Ceramika Współczesna, Warszawa, rok 1989. Swe prace przekazuje także na wiele aukcji, z których dochód jest przeznaczany na cele charytatywne, przede wszystkim na rzecz dzieci.

Na wystawę Beaty Orlikowskiej, pod tytułem: "Po - Widoki" zapraszamy Państwa serdecznie już 18-go maja 2018 roku, do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej, znajdującej się przy ulicy Armii Krajowej 12.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl