Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wystawa Aleksander Silwanowicz i Przyjaciele

Wystawa Aleksander Silwanowicz i Przyjaciele
 
Artystyczny projekt pokaże Państwu prace przeróżnych autorów, pochodzących z różnych regionów, którzy tworzą swe dzieła w różnorakich formach oraz technikach sztuki.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?16 listopada 2017
za ile?10 zł
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na trzeci odnoszący się do wielkości projekt, który zaprezentuje współczesną sztukę z Białorusi, w mieście Sopot. Dwa ostatnie projekty miały miejsce w roku 2010 "Koła" oraz w 2013 roku "Pantielejew i Przyjaciele". Współpracowali ze sobą Państwowa Galeria Sztuki - Sopot, a także Grodzieńska Sala Wystawowa. Pośród uczestników znajdują się malarze artyści z Białorusi, jak między innymi: Aleksandr Silwanowich i Sergey Grinewich z Grodna, Alexander Zabawchik z Mińska, graficy, na przykład: Pavel Tatarnikow z Mińska oraz Jurij Yakowenko z Grodna, ceramik-artysta: Eugenij Odinochenko.

Zaproszony do udziału w naszym projekcie został także artysta litewski - Saulius Rudikas. Artystyczny projekt pokaże Państwu prace przeróżnych autorów, pochodzących z różnych regionów, którzy tworzą swe dzieła w różnorakich formach oraz technikach sztuki. Co zatem łączy te prace ze sobą, co je zespaja? Jest to przyjaźń, podobne poglądy świato-poglądowe, edukacja akademicka oraz wysoki zawodowy poziom. Tytuł wystawy to: "Bursztynowy Szlak".

Jeszcze wieki temu nasi dalecy przodkowie potrafili podtrzymywać stosunki handlowe z narodami, które zamieszkiwały wybrzeże Morza Bałtyckiego. Wzdłuż Niemna biegły szlaki towarowe, zaś w kierunku odwrotnym do rzeki powracali i dostarczali cenny bursztyn. Właśnie dlatego szlak handlowy został nazwany bursztynowym. Teraz malarze z kraju Nadniemeńskiego dostarczyli inne kulturalne kosztowności do Sopotu, czyli swoje prace malarskie. To najprawdopodobniej największa z wystaw dotycząca białoruskiej sztuki w naszym kraju ostatnimi laty. Zobaczą Państwo zatem na wystawie więcej niż dwieście prac, które zostały stworzone w latach od 2015 do 2017.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na wystawę zapraszamy już 16-go listopada 2017 roku, do sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2. Wstęp na nią kosztuje 10 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl