Wystawa "Aleksander Osada-malarstwo"
Twórczość artysty pozostaje w nawiązaniu do klasycznej tradycji pejzażu w malarstwie, która wywodzi się z impresjonizmu.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
23 lutego 2019
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury, znajdujące się w mieście Kołobrzeg imienia Zbigniewa Herberta oraz Galeria Sztuki Współczesnej imienia A.J. Ściesińskich bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wystawę malarstwa artysty nazwiskiem Aleksander Osada.

Aleksander Osada przyszedł na świat w 1948 roku, studiował zabytkoznawstwo oraz konserwatorstwo (Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, miasto Toruń). Twórczość artysty pozostaje w nawiązaniu do klasycznej tradycji pejzażu w malarstwie, która wywodzi się z impresjonizmu. Praca z modelem jest nieobca artyście, stąd w jego twórczości pojawiają się liczne akty oraz portrety pojawiające się na wielu wystawach malarza. Przede wszystkim Aleksander Osada to konserwator, malujący konserwator, o czym może zaświadczyć jego biografia, bo w latach siedemdziesiątych brał udział, między innymi w: konserwacji wielu zabytkowych obiektów, tak w Polsce, jak również poza jej granicami. Dzieła Aleksandra Osady znajdują się w asortymencie, na przykład: Muzeum Narodowego (Gdańsk), Muzeum Historycznego (Gdańsk), Muzeum Miasta Gdyni, a także w prywatnych zbiorach w kraju oraz za granicą. Artysta jest Członkiem Związku Artystów Plastyków Polskich. Półwiecze twórczej pracy jest świetnym pretekstem, aby zapoznać się z ciekawą twórczością.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 23-go lutego 2019 roku, do Kołobrzegu, przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl