Wyścigi konne Sopot 2018 - impreza sportowa

Wyścigi konne Sopot 2018 - impreza sportowa
Towarzyszyć im będą konie czystej arabskiej krwi oraz konie angielskie pełnej krwi. Pojawią się także francuskie kłusaki w sulkach, które prowadzić będą powożący z Polski, a także z zagranicy.
Gdzie?
Hipodrom Sopot
Polna 1, 81-745 Sopot
Kiedy?
od 21 lipca 2018 15:00 do 22 lipca 2018 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Hipodrom Sopot

Sopot i wyścigi konne to skojarzenie, które zna prawi każdy Polak. Zmagania na sopockim hipodromie są starsze niż sam kurort. Kroniki miejskie notowały wyścigi konne już w roku 1898. Aktualnie, wyścigi konne w Sopocie, to wyjątkowa impreza. Wydarzenia przy ulicy Polnej 1 w Sopocie łączą widowiskowość wyścigów oraz liczne atrakcje dodatkowe. 21 i 22 lipca w gonitwach wezmą udział najlepsi dżokeje. Towarzyszyć im będą konie czystej arabskiej krwi oraz konie angielskie pełnej krwi. Pojawią się także francuskie kłusaki w sulkach, które prowadzić będą powożący z Polski, a także z zagranicy.

Folbluty, czyli rumaki pełnej krwi angielskiej stanowią jedną z podstawowych ras gorącokrwistych koni. Te zwierzęta pochodzące z Anglii, są aktualnie najszybszymi końmi na całym świecie. Wśród nich do historii jeździectwa przeszły: osnuty legendą Secretariat, niezwykle popularny chamipon o imieniu Phar Lap, a także słynna klacz Ruffian. Dość powiedzieć, że wszystkie one były folblutami.

Konie czystej, arabskiej krwi, to także konie gorącokrwiste. Znane już były w rejonach Półwyspu Arabskiego prawie trzy tysiące lat temu. Te niezwykle piękne rumaki, o charakterystycznej linii, uważane są za kwintesencję czystego piękna. Zasłynęły także jako doskonali biegacze. Polsce naukowcy i hodowcy przez wiele lat pracowali nad stworzeniem nowej rasy, tak zwanego polskiego araba. Miał on łączyć dzielność oraz wytrzymałość koni sportowych z wdziękiem oraz elegancją tak charakterystyczną dla tej pięknej rasy koni. Jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnym wśród polskich arabów był ogier Comet, który urodził się w hodowli Stadnina Koni Nowy Dwór.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl