Wykład i dyskusja o matematycznym wszechświecie dr Michała Ecksteina

Wykład i dyskusja o matematycznym wszechświecie dr Michała Ecksteina
Już od zarania dziejów człowiek obserwuje otaczający nas świat, próbuje go zrozumieć, a także opisać.
Gdzie?
Goyki 3 Art Inkubator
Jana Sobieskiego 26, 81-761 Sopot
Kiedy?
21 stycznia 2020 od 19:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Goyki 3 Art Inkubator

Zapraszamy Państwa bardo serdecznie na dyskusję oraz wykład doktora Michała Ecksteina traktujący o matematycznym wszechświecie. To miejsce, w którym nauka spotyka sztukę. Już od zarania dziejów człowiek obserwuje otaczający nas świat, próbuje go zrozumieć, a także opisać. Źródłem wielkiego sukcesu przyrodniczych nauk jest zastosowanie matematycznych metod. Jaki zatem obraz świata wyłoni się z takiego gąszczu równań? Jest w nim może miejsce dla sztuki oraz dla humanizmu? Dlaczego w ogóle nasz świat pozwala się poznawać z pomocą właśnie matematyki?

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na fascynującą podróż do matematycznego wszechświata! Przewodnikami mają być natomiast naukowcy z uczelni polskich, jacy pomogą tropić fascynujące związki pomiędzy naukami ścisłymi a filozofią, sztuką oraz historią.

Zdziwienie i ciekawość światem są wspólnym korzeniem, z jakiego wyrastają niczym nauki ścisłe, jak również humanistyczne i sztuka, muzyka, czy też literatura. Każdy z opisów i obrazów świata używa jakiegoś języka - w porządku ścisłych nauk jest nim sama matematyka. Czy matematyka jednak jest jedynie językiem? Czemu jest ona tak niesamowicie skuteczna? I znów czy matematyczny wszechświat jest możliwy?

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go stycznia 2020 roku, do sopockiego Goyki 3 Art Inkubator, znajdującego się przy ulicy Jana Sobieskiego 26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl