Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2017 GOORAL - koncert

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2017 GOORAL - koncert
 
Gooral jest producentem, prekursorem połączenia dubstep, dnb oraz dubstep z góralszczyzną, a także generatorem dźwięków.
gdzie?Stara Piwnica Klub Muzyczny
Krupnicza 15, 50-075 Wrocław
kiedy?23 czerwca 2017 od 23:00
za ile?bezpłatnie

Szaleństwo koncertowe Świętojańskiej Nocy w mieście Wrocław zakończy się wspaniałym występem Goorala! Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 23 czerwca, o godzinie 23:00 do Klubu, o nazwie Stara Piwnica na zabawę nocną, która poprowadzona będzie przez Goorala. Wstęp na występ jest wolny, ponieważ obchodzone wówczas będzie Święto Ulicy Włodkowica.

Gooral jest producentem, prekursorem połączenia dubstep, dnb oraz dubstep z góralszczyzną, a także generatorem dźwięków. Duży wpływ na twórczość artysty miało miejsce, w którym się urodził - Bielsko-Biała. Jest to miejsce, które otaczają góry. Gooral bliżej ma do miasta, jednak to właśnie w górach spędził połowę swojego życia, gdzie trenował i uczył innych jeździć na nartach.

Najprawdopodobniej Gooral zasłynął w roku 2003, kiedy to zremiksował utwór Led Zeppelin, pod tytułem: "Whola lotta love". Piosenka dotarła do rąk słynnego radia Bis. Została umieszczona na przebojowej liście. Gooral pamięta, iż utwór znalazł się na miejscu drugim i było to notowanie jedyne dla tej piosenki. Po dziś dzień muzyk zastanawia się czy zdjęcie utworu z anteny wynikało z szacunku dla zespołu Led Zeppelin, lub też po prostu strach.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zaczął zdobywać sławę od momentu założenia Psio Crew. To właśnie za nie zdobył, między innymi od Machiny oraz Piotra Metza - najlepszy debiut, grywając na:

* Colours of Ostrava
* Sziget
* Porgy and Bess

Później miał swój wielki udział w Etno Elektro. Muzyką artysty reklamowany był Coke Festival oraz Heineken Opener. Na tych Festiwalach grał z Keny Westem i z Prince, zapełniał koncerty tłumem liczącym kilka tysięcy ludzi.

Jurek Owsiak złożył propozycję współpracy bielszczaninowi z Mazowszem i dzięki temu Woodstock oszalał po raz drugi. Na jednym z najbardziej popularnych filmików, na słynnym YouTubie zobaczyć można relacje z tego Festiwalu. Wówczas padły słowa Owsiaka, po występie Mazowsza z Gooralem, że każdy kto w Polsce, ma coś wspólnego z muzyką i nie jest z nimi, jest dupą i to podwójną - z uszami.

Gooral ze swoim menagerem - Łukaszem Adamczewskim w wytwórni Kardiogram Tune, wydają album, pod tytułem: "Better Place", czym pieczętują współpracę z Maciejem Szymonowiczem Kamerem oraz z Anną Rogowską Wiosną, po występach wspólnych, na przykład z Woodkid, czy tez z Foreign Beggears. Gooral udźwiękowił również film, pod tytułem: "South" Franka Hurleya, z roku 1919, czym udowodnił, iż umie grać nie tylko jako headliner i bisować godzinę w Duseldorffie, ale również utworzyć ambientową ścieżkę do filmu.

Pracuje obecnie Gooral nad zinterpretowaniem Marka Grechuty. Przerwę w trasie koncertowej muzyka, można było zauważyć sześć lat temu, gdy odszedł z Psio Crew. Tej decyzji do dziś przeżyć nie może Maciej Szajkowski ("Kapela ze wsi Warszawa"). Artysta dopiero rozkręca się i jeszcze o nim wiele usłyszymy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl