Women’s Voices: kobiety ratują planetę - koncert

Women’s Voices: kobiety ratują planetę - koncert
Przybysz pragnie tym samym, zwrócić uwagę na ważne problemy świata nam współczesnego, a mianowicie problemy polityczne, ekonomiczne, społeczne oraz ekologiczne.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
11 października 2019 od 17:00
Za ile?
79 zł

Prawdziwa plejada gwiazd kobiecych polskiej muzycznej sceny wystąpi specjalnie dla Państwa podczas najnowszej edycji trasy koncertowej, która jest najbardziej sfeminizowana w naszym kraju! Organizator koncertów to: Wysokieobcasy. Wystąpią przed Państwem: Julia Pietrucha, Kayah, Mela Koteluk, Edyta Bartosiewicz, Paulina Przybysz.

Na scenie muzycznej kobiety dziś zajmują coraz ważniejsze oraz wyższe miejsca. Bezpowrotnie zakończyły się czasy, kiedy były jedynie ładnymi wokalistkami, które śpiewały najczęściej utwory innych artystów. Ich głosy są coraz głośniej słyszalne w przeróżnych obszarach funkcjonowania muzycznej sceny. A oto jeden z lepszych dowodów, że właśnie tak się dzieje, czyli Ogólnopolska Trasa Koncertowa, podczas której na plan pierwszy wychodzą kobiety.

Paulina Przybysz - pierwszy raz będzie artystyczną dyrektorką przedsięwzięcia. Artystka podjęła decyzję, iż oprze się w roku 2019 na dwóch filarach. Wymiar ideologiczny ma pierwszy filar oraz wyraża się doskonale przewodnim hasłem trasy koncertowej: „Kobiety ratują planetę”. Przybysz pragnie tym samym, zwrócić uwagę na ważne problemy świata nam współczesnego, a mianowicie problemy polityczne, ekonomiczne, społeczne oraz ekologiczne. Kobieta uznała, iż najlepszą ku temu drogą będzie prezentacja działań, które podejmuje się w tych dziedzinach dzięki bardzo aktywnym kobietom. Do wzięcia udziału w pomyśle zaprosiła kilka z tych jakże aktywnych kobiet, które z pomocą nagranych wcześniej video lub na żywo zaprezentują swą działalność. Będą również zachęcać do różnych aktywności, ważnych według nich.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Drugi także ważny pomysł kuratorki tegorocznej trasy ma wymiar przede wszystkim estetyczny i jest równocześnie jakże ważną ideową deklaracją. Paulina Przybysz postanowiła, że zrywa z drogim oraz pustym blichtrem, jaki towarzyszy zazwyczaj imprezom tego typu i powraca do natury oraz do korzeni. Poprosiła inne artystki, które będą występowały na scenie, aby zaprezentowały się w codziennych strojach domowych, między innymi w dresach, czy piżamach.

Widownia zatem ma mieć, wg Przybysz przeczucie, iż trafiła na najzwyklejszą domówkę, czy spotkanie prywatne w sypialni dziewczęcej, nie zaś na wielkie widowisko. Pomimo, że koncerty odbywać się będą w dużych salach, publika ma zachować przeczucie bliskości oraz intymności.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 11-go października 2019 roku, do gdańskiego Starego Meneża, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00, a bilety wstępu kosztują 79 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl