Wojtek Szczepanik – Piano & Electronics
Ewolucja muzyczna wirtuoza i pianisty Wojtka Szczepanika jest nieustająca oraz intrygująca, ze względu na to, że przechodzi on od imprez techno ku koncertom w najlepszych salach filharmonicznych.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
13 lipca 2018 od 21:00
Za ile?
25 zł

Wystąpi przed Państwem zwycięzca konkursu Firestone, czyli Wojtek Szczepanik, w sopockim Teatrze Boto, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie odbędzie się już 13-go lipca 2018 roku, o godzinie 21:00. Bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Ewolucja muzyczna wirtuoza i pianisty Wojtka Szczepanika jest nieustająca oraz intrygująca, ze względu na to, że przechodzi on od imprez techno ku koncertom w najlepszych salach filharmonicznych. Po zrezygnowaniu z kariery skateboardzisty, głównie ze względu na liczne kontuzje jakie odniósł, postanowił że zajmie się muzyką całkiem poważnie. Pchany pasją ku komponowaniu inwestował w muzyczny rozwój samego siebie, ale decyzja o całkowitym poświęceniu się muzyce została podjęta po kradzieży w Paryżu. To niefortunne zdarzenie miało miejsce, kiedy Wojtek, żeby zarobić pieniądze na bilet powrotny grał na dworcu, o nazwie: Gare Du Nord.

Teraz artysta łączy komponowanie i studia architektoniczne. Zrozumienia dla dźwięku oraz dla przestrzeni jest bardzo dobrze słyszalne w tym co komponuje. Podchodzi on do muzyki z refleksją wręcz intuicyjną, nie często spotykaną u młodych artystów. Druga płyta pianisty, nagrana w kościele drewnianym, zatytułowana "Instinct" i wydana pod szyldem szwedzkiej, niszowej wytwórni 1631 Recordings, została skomponowana w standardzie strojenia A432 obniżonym o osiem Herz’y, żeby dopasować się lepiej do częstotliwości, z jaką ciało ludzkie rezonuje, a także wchodzi łatwo w stan relaksacji.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Nie oczekujcie jednak Państwo, że ta płyta Was uśpi, czy wprawi w medytacyjny stan. Młody kompozytor, spędził liczne weekendy we wspaniałych klubach techno, w Berlinie i wiele nocy, na eksperymentach z syntezatorami, instrumentami elektronicznymi różnej maści, czy kontrolerami. Ci z Państwa, którzy lubią intymne, autentyczne oraz świetnie przemyślane dźwięki, z całą pewnością zachwycą się Szczepaniakiem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl