Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" - koncert

Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" - koncert
Wybuchowe, energetyzujące koncerty stały się znakiem firmowy dorobku scenicznego Mazolewskiego.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
6 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
69 zł

Quintet "Komeda" Wojtek Mazolewski, czyli projekt koncertowy o szczególnym, specjalnym charakterze poświęcony muzyce legendarnego Krzysztofa Komedy już 6 listopada na scenie Starego Maneżu w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy! Formacja Mazolewski Quintet w osobie Mazolewskiego, Joanny Dudy, Marka Pospieszalskiego, Oskara Toroka i Qby Janickiego od wielu już lat poszukuje inspiracji w muzyce tego wyjątkowego kompozytora. Najmocniejszym impulsem i czynnikiem sprawczym były próby zagłębiania się w twórczość artysty podczas zeszłorocznego, londyńskiego koncert WMQ, szczególnie jego prestiżowej odsłony "Church of Sound".

Grupa Wojtka Mazolewskiego oprócz kompozycji autorskich zaprezentowała przed londyńską publicznością wyjątkowy projekt zatytułowany „Polish Jazz”. Inicjatywa ta poświęcona została legendom jazzu polskiej sceny muzycznej, jak się okazało, była to w większości muzyka Komedy. Tegoroczna jesień to czas, gdy muzycy z zespołu zaprezentują pełny program koncertowy zdominowany muzyką słynnego, charyzmatycznego kompozytora. Jak łatwo przewidzieć, zespół Wojciecha Mazolewskiego, zaskoczy publiczność nieoczywistymi aranżacjami, zaprezentuje współczesne, odświeżone spojrzenie na artystyczny dorobek kompozytora Krzysztofa Komedy.

Wybuchowe, energetyzujące koncerty stały się znakiem firmowy dorobku scenicznego Mazolewskiego. To dynamiczna kompilacja tradycji i nowoczesności. Analogowe brzmienia kwintetu Wojciecha Mazolewskiego nawiązują do mistrzów jazzu i jednocześnie łączą się z elektroniką oraz inspiracjami podsuwanymi przez współczesność. Podczas koncertów Quintetu następuje kolaż dźwięków i brzmień tak charakterystycznych dla legendarnych osobistości muzycznej sceny, jak: Miles Davis, Eric Dolphi, Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin, Nirvana i Aplex Twin.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Ostatnia studyjna płyta formacji zatytułowana „POLKA" pokryła się w Polsce platyną. Podczas krajowych i zagranicznych koncertów publiczność wypełniała widownie w ponad dwudziestu krajach. Quintet Mazolewski pochwalić się może aż dwustoma udanymi koncertami. Na fenomen WMQ nie pozostały obojętne zagraniczne i polskie media. Słynny portal JazzSoul.pl zaznaczył, że już od bardzo dawna żaden z polskich zespołów jazzowych nie wzbudził aż tak pozytywnych emocji oraz nie przyciągnął na koncerty tak zawrotnej liczby fanów.

Zupełnie niedawno, nakładem wytwórni WhirlWind Recordings (Wielka Brytania) światło dzienne ujrzała światowa edycja albumu "Polka" Quintetu Wojtka Mazolewskiego. Najnowsza muzyczna publikacja gdańskiego artysty została przyjęta entuzjastycznie przez wielu zagranicznych krytyków.

Warto wspomnieć, iż amerykański, prestiżowy periodyk jazzowy „DownBeat” przyznał płycie „Polka - Worldwide Deluxe Edition” ocenę maksymalną, na którą składa się pięć gwiazdek. Podobne recenzje krążek zebrał wśród angielskich krytyków. W opinii portalu „Kind of Jazz” album "Polka" uznany został za godnego kandydata do zaszczytnego tytułu "Płyta Roku". Z kolei "Stereogum" portal amerykański wybrał krążek "Polka" i ulokował go w towarzystwie albumu, między innymi, Weyna Shortera do prestiżowego grona najlepszych albumów sierpnia. Co ciekawe, nie jest to pierwsze wyróżnienie dla tego kwintetu, które zostało przyznane przez media zagraniczne. W ubiegłym roku kawałek „Theme de YoYo” pochodzący z singla „London” wydany pod egidą Lanquidity Records, wybrany został przez Gillesa Petersona - legendarnego prezentera brytyjskiego radia BBC, do rankingu zaszczytnej pięćdziesiątki najlepszych jazzowych kompozycji z 2017 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl