Wojciech Tremiszewski – Solo nowele
Już od wielu lat w teatrze o charakterze impro autora fascynuje możliwość żonglowania fabularnymi konwencjami, możliwości zagrania wszystkiego na scenie z pomocą umowności
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
23 kwietnia 2019 od 20:00
Za ile?
20 zł
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Na wieczór, pod nazwą: „Solo nowel” składają się cztery miniaturowe przedstawienia improwizowane, które zagrane zostaną tu i teraz, a stanie się to na oczach publiki, bez wcześniej spisanego scenariusza.

Głównym założeniem jest, żeby każda z tych nowel zaczynała się od innych inspiracji podawanych przez publikę. W celu uzyskania takowych inspiracji zadane zostaną widzom pytania, które dotyczą nadchodzącego mini spektaklu. Czasami autor poprosi o szczegóły opisujące, na przykład charakter bohatera, czasami o miejsce akcji przedstawienia, a innym razem o temperaturę sceny pierwszej, czy też element scenografii. Zatem pojawią się różne pytania i różne odpowiedzi, jak również różne nowele.

Już od wielu lat w teatrze o charakterze impro autora fascynuje możliwość żonglowania fabularnymi konwencjami, możliwości zagrania wszystkiego na scenie z pomocą umowności, absurdalnych efektów specjalnych, czy pantomimy, jak również możliwość jakże emocjonującej Opowieści. Natomiast dzięki solowej improwizacji, jaką od pewnego czasu artysta zajmuje się, może on zabierać siebie, a także widownię do głębi swojej wyobraźni oraz zobaczyć gdzie wypłyną. W przedstawieniu "Sam termos"artysta improwizuje jeden, długi spektakl fabularny, to „Solo nowele” mogą dać mu możliwość wyżyć się w zbudowaniu paru suspensów w przeróżnych światach oraz konwencjach podczas jednego wieczoru.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Troszkę sensacji, możliwe że również romansu, fantastyki, absurdu, zwierząt, z pewnością także garść uśmiechu, bo co innego robić w obliczu pokręconego życia bohaterów nowel autora.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 23-go kwietnia 2019 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Organizatorem zaś jest Fundacja Teatru Boto.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl