Wiślańska Majówka- koncert Anity Lipnickiej
Wszystkie jej albumy łącznie, zarówno solowe jak i te nagrane z Varius Manx i Johnem Porterem, sprzedały się w 2 milionach egzemplarzy
Gdzie?
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny(Park Kopczyńskiego)
Willowa, 43-460 Wisła
Kiedy?
4 maja 2019 od 17:30
Za ile?
bezpłatnie

Anita Lipnicka jest polską piosenkarką, autorką tekstów, a także modelką. Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Wszystkie jej albumy łącznie, zarówno solowe jak i te nagrane z Varius Manx i Johnem Porterem, sprzedały się w 2 milionach egzemplarzy, co daje Anicie Lipnickiej czołową pozycję na liście najpopularniejszych artystów w Polsce, jeśli chodzi o muzykę rozrywkową.

Na początku swojej kariery związana była ze znaną grupą Varius Manx, razem nagrali dwa albumy, pierwszy w roku 1994 pod tytułem "Emu", drugi rok później pod tytułem "Elf". W roku 1996 opuściła zespół i rozpoczęła swoją solową karierę, a jej nowym managerem został Wiktor Kubiak. Debiutancka płyta Anity Lipnickiej pod tytułem "Wszystko się może zdarzyć", aż trzykrotnie pokrył się platyną.

W roku 2002 Anita Lipnicka muzycznie związała się z Johnem Porterem. Już rok później wydali wspólną płytę pod tytułem "Nieprzyzwoite piosenki", miało to miejsce w Londynie. Kilka lat później, bo w roku 2012 Anita Lipnicka zaangażowała się w projekt "Morowe panny", który realizuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Rok później na rynku muzycznym pojawił się polskojęzyczny album artystki pod tytułem "Vena Amoris". Tuż po jej premierze wokalistka wyruszyła wraz z brytyjskimi muzykami biorącymi udział w nagraniach w trasę koncertową.

Szukasz noclegów w Wiśle? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Wiśle

14.04.2017 roku światło dzienne ujrzał album Anity Lipnickiej pod tytułem "Na osi czasu" na którym znajdują się piosenki, która Lipnicka śpiewa solo oraz te śpiewane z Varius Manx. Nie zabraknie również utworu premierowego pod tytułem "Ptasiek". Krążek zarejestrowano podczas koncertu Anity Lipnickiej z roku 2016, który odbył się w Łodzi.

Zapraszamy Państwa serdecznie do Amfiteatru imienia Stanisława Hadyny (Park Kopczyńskiego) w Wiśle już 4 maja 2019 roku o godzinie 17.30. Wstęp jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl