Wilki - Niebieska Trasa - koncert
Czeka na Państwa sentymentalna i piękna podróż do początków dziewięćdziesiątych lat. Formacja postanowiła przypomnieć swym fanom nagrania z kultowej już płyty, pod tytułem: "Wilki"
Gdzie?
Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
Kiedy?
25 stycznia 2020 od 20:00
Za ile?
100 zł

Formacja dobrze Państwu znana - Wilki powraca do korzeni. Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na Niebieską Trasę, podczas której usłyszycie wszystkie piosenki z pierwszego, debiutanckiego albumu grupy.

Czeka na Państwa sentymentalna i piękna podróż do początków dziewięćdziesiątych lat. Formacja postanowiła przypomnieć swym fanom nagrania z kultowej już płyty, pod tytułem: "Wilki", jaka odcisnęła trwałe znaki na krajowej muzyce rockowej oraz okazała się bestsellerem, sprzedanym w ponad 220 tysiącach egzemplarzy. Zespół w czasie ogólnopolskiego tour ma w planach odwiedzić 6 miast. Zagrają podczas tych koncertów wszystkie piosenki z pierwszego albumu, a w tym między innymi: „Son of The Blue Sky”, „Beniamin”, „Aborygen”, a także „Eli Lama Sabachtani”. Podczas drugiej części koncertów usłyszycie Państwo także parę najważniejszych piosenek, które pochodzą z etapów późniejszych działalności formacji. Dołączcie do Niebieskiej Trasy oraz weźcie udział w uczcie muzycznej zaprawionej najwspanialszymi balladami polskiego rocka. Zatem do zobaczenia!

Był 1992 rok i wszyscy w kraju śpiewali utwory z debiutanckiego krążka "Wilki": „Eli Lama Sabachtani”, czy „Aborygen”. Płyta niemalże natychmiast stała się bestsellerem i osiągnęła status Platinum, natomiast wideoclip, pod tytułem: "Son Of The Blue Sky" znalazł się, w charakterze jednego z pierwszych utworów polskich na antenie MTV, a także był najczęściej wybieranym jako przebój roku w różnych rozgłośniach radiowych oraz muzycznych czasopismach. Odnosząc wielki sukces, formacja ruszyła w trasę koncertową, jaka trwała przez trzy lata i to bez przerwy. Intensywny rockandrollowy styl życia oraz ogromne zmęczenie powodowane ostrym tempem, które narzucili na siebie artyści, wpłynęło na podjęcie decyzji o zawieszeniu działalności grupy. Przerwa ta trawa przez kilka lat. W roku 2002 powrócili jednak z nową płytą, pod tytułem: "4", która sprzedała się w liczbie 100 000 egzemplarzy oraz osiągnęła wielki sukces. Utwory, jak: „Baśka” oraz "Urke" szturmem zdobywały szczyty list przebojów. Dwa kolejne studyjne albumy wydane przez formację Wilki szybko osiągnęły status Gold, a także obfitowały w wiele przebojów, jak między innymi: „Bohema”, „Słońce pokonał cień”, „Love Story”, „Here I am” i „Na zawsze i na wieczność”. Zespól w roku 2009 został zaproszony, by wziąć udział w MTV Unplugged, czyli kultowej serii koncertów, jakie znane są na całej kuli ziemskiej. To było kameralne wydarzenie, jak również niezwykle nastrojowe, odbywało się w gronie wiernych fanów Wilków, a także najlepszych przyjaciół. Koncert przekształcony został w płytę na żywo, czego skutkiem formacja zdobyła następna złotą płytę.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

W roku 2016 grupa wydała swoją ósmą płytę, pod tytułem: „Przez dziewczyny”, promowaną przez utwór pod tym samym tytułem. To najweselszy oraz rockNrollowy album w dyskografii zespołu. Pod względem klimatu płyta zbliża się ku największym hitom z albumu „4”. Niepodważalny wpływ na twórczość krążka miało dołączenie nowego członka do formacji: syna samego frontmana, Beniamina Gawlińskiego, grającego na gitarze akustycznej i na klawiszach. W roku 2017 zespół świętował 25-lecie od wydania swej debiutanckiej płyty, zaś 11-go maja, czyli 26 lat od debiutu, ukazała się podwójna płyta, nosząca tytuł: „26/26”, która zawiera dwadzieścia pięć największych hitów oraz jeden nowy utwór, pod tytułem: „Na krawędzi życia”, który promował krążek. W roku ubiegłym formacja udała się w trasę akustyczną po największych polskich miastach, której towarzyszył zespół Symfonia Gdańskiej Orkiestry. Wystąpili wówczas w: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu oraz w Szczecinie i zabrali swą publiczność w podróż atmosferyczną, jaka kończyła się zawsze żwawymi bisami oraz owacjami na stojąco. Wilki w maju powitały również nowego basistę, czyli Emanuela Gawlińskiego.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go stycznia 2020 roku, do warszawskiej Progresji Music Zone - Duża Scena, znajdującej się przy ulicy Fort Wiola 22. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 100 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl