Wieszajmy artystów każdego dnia: Wernisaż Michał Linow

Wieszajmy artystów każdego dnia: Wernisaż Michał Linow
Malarz stale doskonali technikę autorską iPad painting, kreuje bannerowe malarstwo, preparuje fotomontaż oswajając miejską przestrzeń reklamową.
Gdzie?
Nowa Kolonia
Aleja Grunwaldzka 51, 80-180 Gdańsk
Kiedy?
26 września 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Kolonia Artystów

Zapraszamy Państwa serdecznie do Nowej Kolonii w Gdańsku, gdzie 26 września nastąpi zamknięcie wystawy prac Michała Linowa. Michał Linow to artysta urodzony w 1986 roku, początkowo związany z kierunkiem street artu, aktualnie tworzy malarstwo, instalacje i obiekty. Artysta był prekursorem w nurcie postinternetowej sztuki. Prace Linowa zrywają z mitami cyberprzestrzeni oraz eksponują napięcia między tym co realne, a wirtualne. Malarz stale doskonali technikę autorską iPad painting, kreuje bannerowe malarstwo, preparuje fotomontaż oswajając miejską przestrzeń reklamową.

Michał Linow odwołuje się do zagadnień estetyki reklamy oraz kodów wizualnych popularnych marek i w tym kontekście kreuje inteligentne i subwersywne prace, które komentują zagadnienie komercjalizacji rzeczywistości. Linow gwałtownie kolekcjonuje obrazki oraz motywy z internetu i komponuje z nich dowcipny, często ironiczny komentarz do wizerunku współczesnego świata.

Inicjatywa „Wieszajmy artystów każdego dnia” - wystawienniczy projekt autorski. Przedsięwzięcie obejmuje prezentacje artystów, na które składają się wernisaże oraz otwarte, moderowane dysputy. Myślą przewodnią projektu są spotkanie oraz dialog, gdyż współdziałanie i wspólnotowość czynią z Gdańska genius loci.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Trzy lata temu odbyła się pierwsza pilotażowa edycja akcji „Wieszajmy artystów każdego dnia”. W 2015 roku, przez trzy miesiące, dzień po dniu, o godzinie osiemnastej, na jednej ze ścian w galerii we Wrzeszczu należącej do Kolonii Artystów, organizowano wernisaż jednego obrazu. W projekt zaangażowano siedmiu malarzy trójmiejskich. Każdy z nich ofiarował dziesięć obrazów. Czas ekspozycji jednego dzieła wynosił wyłącznie dwadzieścia cztery godziny. Podczas pierwszej odsłony udało się zaprezentować ponad sześćdziesiąt obrazów wykonanych przez absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Druga odsłona ma nieco inny charakter. Do udziału zaproszono dwóch artystów i dwie artystki. Każdy zaproszony artysta zaprezentuje cztery najnowsze prace, które nie były jeszcze prezentowane. W środy o godzinie dziewiętnastej na ścianie galerii powieszony zostanie tylko jeden obraz. Czas prezentacji to siedem dni.

Zamknięcie zaplanowano na 26 września 2018 roku. Podczas zamknięcia odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Piotr Mańczak. Dysputa stanowi próbę konfrontacji twórczości artystów kontra publiczność. Tak prowadzona konwersacja ujawni najprawdopodobniej nowe kierunki interpretacyjne prezentowanych prac, a także pozwoli artystom na nowe spojrzenie na swą twórczość. To doskonały pretekst do próby rozpoczęcia dyskusji o pojmowaniu sztuki.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl