Wiersze na Piętrze z Joshua Weinerem

Wiersze na Piętrze z Joshua Weinerem
Program spotkania obejmuje, na przykład prezentację poezji Joshua Weinera, z interpretacją autora (po angielsku), jak również przekłady polskie jego wierszy.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
18 lipca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, a także dwumiesięcznik literacki, o nazwie: „Topos” serdecznie zapraszają Państwa do sopockiego Dworku Sierakowskich, gdzie odbędzie się spotkanie z poetą amerykańskim, eseistą, literaturoznawcą i krytykiem - Joshua Weinerem. Tadeusz Dąbrowski poprowadzi rozmowę z artystą. Jest on również poetą i redaktorem „Toposu”. Program spotkania obejmuje, na przykład prezentację poezji Joshua Weinera, z interpretacją autora (po angielsku), jak również przekłady polskie jego wierszy.

Przedstawiamy Państwu zatem Joshua Weinera, który przyszedł na świat w roku 1963 w Bostonie. Wychowywał się w Lawrenceville, małym mieście, znajdującym się w New Jersey. Eseista, poeta, literaturoznawca oraz krytyk. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie w Maryland, czyli College Park. Od roku 1989 jest redaktorem działu poezji, znajdującego się w magazynie "Tikkun". Jest również stypendystą Fine Art Work Center, Provincetown. Między innymi publikował w: The Nation, Best American Poetry, American Scholar, Chicago Tribune, New York Review of Books, Threepenny Review, Chicago Review, TriQuarterly, Boston Review, Slate, Yale Review. Jest autorem poetyckich książek: „The Worlds Room”, z roku 2001, „The Figure Man Being Swalowed by Fish”, z roku 2013 oraz „Book of Giants”, z roku 2006.

Wszystkie te pozycje ukazały się dzięki nakładowi University Chicago Press. Joshua Weiner jest laureatem, między innymi: Whiting Writers Award, Larry Levis Award otrzymanej od Uniwersytetu Viriginia Comonwealth oraz Rome Prize od American Academy Arts and Letters. Stypendysta Fundacji Guggenheima, rok 2013, a także Amy Lowell Traveling Poetr Scholarship, z roku 2012. Jest autorem szkiców, pod tytułem: „Berlin Notebook”, które znalazły się The Los Angeles Rewiew of Books, zaś później wydane zostały przez ten sam magazyn, ale w formie ebooka, rok 2016. Jest redaktorem zbioru esejów, pod tytułem: „At the Barriers: On the Poetry of Thom Gunn”, rok 2009. Teraz zajmuje się on tłumaczeniem niemieckiej poezji, między innymi: R. M. Rilkego, Jana Wagnera oraz Nelly Sachs. W roku 2018 Joshua Weiner wydał swój arkusz, noszący tytuł: Everything I Do I Do Good: Trumpoems”, który zawiera satyryczne wiersze zainspirowane angielszczyzną obecnej głowy państwa - USA. Zamieszkuje razem z żoną Sarą Blake - pisarką i synami Waszynton.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie już 18-go lipca 2018 roku, do Dworku Sierakowskich, znajdującego się w Sopocie, przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl