Wielkie Organy w Archikatedrze 2019 - koncert

Wielkie Organy w Archikatedrze 2019 - koncert
Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela jest jednym z ważniejszych miejsc tradycji oraz kultury narodowej naszego kraju.
Gdzie?
Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Świętojańska 8, 00-288 Warszawa
Kiedy?
7 czerwca 2019 od 12:00
Za ile?
15 zł

Cykl, pod nazwą: „Wielkie Organy w Archikatedrze” jest koncertem na żywo, który gra się na Wielkich Organach z Bazyliki Archikatedralnej (około trzydziestu minut), wykonanie przez wybitnych organistów polskich: Przemysława Kapituły, Kamila Stecia oraz Piotra Rachonia. W trakcie każdego koncertu usłyszą Państwo najsłynniejsze utwory na organy, zaś pośród nich, między innymi: kompozycje Fryderyka Chopina, czyli wspaniałego kompozytora z Warszawy, a także utwór Mieczysława Surzyńskiego, który jest legendarnym organistą Warszawskiej Archikatedry, zwanego za życia „polskim Bachem”. Ograny Archikatedralne powstały w roku 1987. Są wielkie, ponieważ posiadają aż 4301 piszczałek, wspaniałe i słynne. Właśnie dlatego zawsze warto ich słuchać.

Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela jest jednym z ważniejszych miejsc tradycji oraz kultury narodowej naszego kraju. To tutaj, w tych murach swoje kazania wygłaszał ksiądz Piotr Skarga, zaś Władysław IV Waza robił zaprzysiężenie swych pact conventa. To tutaj miejsce miały śluby, koronacje dwóch władców Polski, czy też pogrzeby wielkich osobistości, zaprzysiężona została tu również Konstytucja 3-go maja. Po dziś dzień odbywają się w tym miejscu ważne uroczystości narodowe. Na początku wieku XX tworzył i pracował tu wybitny kompozytor oraz organista, nazwiskiem: Mieczysław Surzyński. Wyposażono Bazylikę, w roku 1987 we wspaniałe oraz najwyższej klasy Wielkie Organy Koncertowe. Sześćdziesięcio głosowy instrument został zbudowany przez niemiecką firmę Eule.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 7-go czerwca 2019 roku, do warszawskiej Bazyliki Archikatedralna pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, znajdującej się przy ulicy Świętojańskiej 8. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00, a bilety wstępu kosztują 15 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl