Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids 2018
Wielki spektakl finałowy „najpiękniejszego projektu świata”, czyli Brave Kids jest wydarzeniem wyjątkowym, które niezwykle trudno jest spotkać na scenie estrad czy teatrów
Gdzie?
Hala Stulecia we Wrocławiu
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Kiedy?
8 lipca 2018 od 17:00 do 19:00
Za ile?
25 zł
Organizator
Brave Festival / Stowarzyszenie Kultury Teatralnej "Pieśń Kozła"

Finał edycji IX Brave Kids odbędzie się już 8-go lipca 2018 roku, we wrocławskiej Hali Stulecia, znajdującej się przy ulicy Wystawowej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Wielki spektakl finałowy „najpiękniejszego projektu świata”, czyli Brave Kids jest wydarzeniem wyjątkowym, które niezwykle trudno jest spotkać na scenie estrad czy teatrów. Młodzi artyści pochodzący z kilkunastu krajów, którzy mówią nieznanymi sobie wzajemnie językami, którzy pochodzą z przeróżnych kultur oraz tradycji stworzyli razem barwne przedstawienie. Różnorodność w spektaklu fascynuje, zaś odmienności kulturowe i językowe tracą na swym znaczeniu, zaś tym, co połączy oraz przemówi jest uniwersalny język, czyli język sztuki: teatru, tańca, cyrku, muzyki, tak w swej tradycyjne, jak również współczesnej odsłonie.

Na wrocławskiej scenie Hali Stulecia wystąpi specjalnie dla Was sto pięćdziesiąt młodych artystów ubranych w barwne kostiumy. Są to odważne, otwarte i bardzo utalentowane dzieci, a także młodzież, którzy pochodzą z odległych, jak również bliższych zakątków świata - często zagrożonych i ubogich.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Publika będzie miała okazję podziwiać wspólne występy, między innymi młodych muzyków gruzińskich, którzy grają na narodowych tradycyjnych instrumentach, akrobatów pochodzących z Kenii, tancerzy z Indii oraz z Iranu prezentujących swą spuściznę narodową, muzyków z Izraela, czy cyrkowych artystów prosto z Kambodży.

Wystąpią także na scenie młodzież i dzieci z naszego kraju: Zespół Pieśni oraz Tańca Wałbrzych i Kapela Dudziarska, o nazwie Ignysie z Leszna, Nepalu, Rosji: Buriacja i Jakucja, Litwy, Hong-Kongu, Maroku, czy Rumunii.

Ich występ wspólny jest natomiast efektem artystycznych warsztatów, w trakcie projektu Brave Kids, a także Brave Kids Reunion, a brali w nich udział w czasie swego pobytu w mieście Wrocław, jak również w Radziejowicach, Lesznie, Siechnicach, Przemyślu, Obornikach Śląskich i Wałbrzychu.

Młodzi artyści, którzy podążają za ideami, jak: „dzieci uczą dzieci”, pragną podzielić się swymi doświadczeniami oraz praktyką twórczą i tym samym swą kulturą. Zaprezentowany spektakl to ekspresja pasji tych dzieci, ale również ukoronowanie oraz celebracja procesu poznawania, czy też zbliżenia się do nowego, innego, nieznanego. Piękna droga ku otwartości, akceptacji i tolerancji Człowieka - Innego, potrzebnych tak bardzo w naszych czasach.

Mnogość kultur, temperamentów, tradycji oraz technik artystycznych w trakcie jednego przedstawienia - to wspaniałe i wyjątkowe wydarzenie, a w takim razie trzeba je zobaczyć!

Jeśli kupią Państwo bilet na Finałowy Spektakl, pod nazwą: Brave Kids spełnicie, tym samym marzenia dzieciaków z najbiedniejszych miejsc na świecie. Cały przychód ze sprzedanych biletów przeznaczymy na to, by pokryć koszty podróży dzieci, które pochodzą z domów dziecka, znajdujących się w Indiach, Nepalu i Kenii.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl