Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wielka kawowa majówka. Mistrzostwa Polski Brewers Cup 2017

Wielka kawowa majówka. Mistrzostwa Polski Brewers Cup 2017
 
Mistrzostwa Baristów tworzy sześć różnorakich kategorii, natomiast w Kołobrzegu będziemy świadkami parzenia kawy alternatywnymi metodami.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?6 maja 2017
za ile?bezpłatnie
organizatorRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Mistrzostwa Polski, o nazwie Brewers Cup, które odbędą się 6 maja 2017 roku, w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury. Przeleją się hektolitry wspaniałej kawy, pojawią się także lokalne smakołyki oraz najwspanialsi polscy bariści. Ponad to gwiazdy międzynarodowe sceny kawowej, wykłady mistrzów, a wszystko to w granicach Majówki Kołobrzeskiej roku 2017. Pojawi się kilka tysięcy sympatyków kawy z całego kraju. Ty również musisz tutaj być!

Tego roku miasto Kołobrzeg stanie się stolicą kawy, a nawet Europy. Wydarzenie trwać będzie dwa dni. Organizatorem jest Coffeedesk.pl, czyli sklep z herbatą, kawą oraz akcesoriami wysokiej jakości przeznaczonymi dla baristów i dla domów.

Mistrzostwa Baristów tworzy sześć różnorakich kategorii, natomiast w Kołobrzegu będziemy świadkami parzenia kawy alternatywnymi metodami. Na głównej scenie pojawią się zatem Dripy, Chemexy, French Pressy i Aeropressy, a także inne urządzenia. Pracować na nich będą najlepsi bariści z całej Polski. Zmierzą się oni w dwóch wymagających wielu umiejętności zadaniach. Pierwsze z nich to parzenie kawy, której próbkę artyści otrzymali w przeddzień zadania. Muszą to uczynić jak najlepiej, a walory smakowe oceniane będą przez sędziów. Sędziowie podczas degustacji nie wiedzą, kogo kawę akurat piją. Drugie zadanie polega na zaparzeniu wybranej przez siebie kawy. Mogą w tym celu sięgnąć po metodę parzenia, jaka najbardziej im odpowiada.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Występy te są ukoronowaniem miesięcy spędzonych na próbach i ciężkiej pracy. Pojawią się kawy pretendujące do miana najlepszych ziaren świata. Wybrany Mistrzem Polski barista będzie nas reprezentował w czerwcu, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Świata, w mieście Budapeszt.

Festiwal kawy
Na letniej scenie RCK zobaczymy również najlepsze zagraniczne oraz polskie palarnie kawy, a także herbaty wysokich lotów. Wszystko to po to, żeby poznać i rozsmakować się w nowych smakach kawy, by spróbować metod alternatywnych parzenia tego smakołyku, oraz aby odkryć najlepsze dla siebie ziarna.

Piknik śniadaniowy
Z inicjatywy Project Kołobrzeg, wraz z kawowymi stoiskami zagoszczą smakołyki lokalne, które znane są z poprzednich edycji tego przedsięwzięcia.

Wykłady kawowe z udziałem ekspertów
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jeszcze więcej o kawie, to ucieszy Was fakt, że Coffeedesk przygotował szkolenia oraz warsztaty, które poprowadzą mistrzowie w tej branży. Jest to zatem jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby porozmawiać z Baristycznymi Mistrzami Polski.

Koncert
Gdy pierwszy dzień imprezy będzie się kończył, zaprosimy Państwa jeszcze na koncert. Kto wystąpi przed Wami niech pozostanie naszą słodką tajemnicą. Będzie to ktoś znany i lubiany. Zapraszamy bardzo serdecznie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl