Widowisko historyczne "Bój o Kołobrzeg 2020"

Widowisko historyczne "Bój o Kołobrzeg 2020"
Muzeum Oręża Polskiego pierwszy raz zabierze mieszkańców oraz gości miasta w podróż do czasów krwawej bitwy, w której wziął udział polski żołnierz na wschodnim froncie II wojny światowej.
Gdzie?
Plaża przy molo kołobrzeg
Morska 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
14 marca 2020 od 11:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

350 rekonstruktorów z około 50 grup oraz stowarzyszeń z całej Polski, więcej niż dwadzieścia zabytkowych pojazdów, broń hukowa i efekty pirotechniczne, wszystko to i znacznie więcej czeka na Państwa na plaży przy molo w Kołobrzegu.

Muzeum Oręża Polskiego pierwszy raz zabierze mieszkańców oraz gości miasta w podróż do czasów krwawej bitwy, w której wziął udział polski żołnierz na wschodnim froncie II wojny światowej. Batalistyczne inscenizacje, pod tytułem: "Bój o Kołobrzeg", wiążące się z następnymi rocznicami zakończenia walki o miasto oraz zaślubin z Bałtykiem są tradycją, która sięga ponad dekadę.

Jak w odsłonach poprzednich naszego wydarzenia, tak w roku 2020 rekonstruktorzy z Czech, Polski i Niemiec przypomną Państwu epizody z ostatnich momentów obrony Festung Kolberg i nacierającymi siłami radziecko-polskimi. Zwieńczeniem widowiska ma być scena zanurzenia, jak to miało miejsce w roku 1945, w marcu, flagi biało-czerwonej w falach morskich, symbolizując powrót Ojczyzny nad Morze Bałtyckie oraz szeroki dostęp do niego. Na miejscu honorowym widowni zasiądą uczestnicy rzeczywiści walk o miasto Kołobrzeg. Przedsięwzięcie zostało przygotowane z wielką dbałością o nawet najmniejsze detale, jak zaznaczają muzealnicy, jest głównie hołdem dla kombatantów z roku 1945. Kombatantów, którzy przelali swoją krew dla naszego kraju, za polski Kołobrzeg oraz Pomorze Zachodnie. Rekonstruktorzy z tego względu pojawią się nie jedynie na "placu boju", również podczas apelu patriotycznego - Cmentarz Wojenny oraz wieczornica w Centrum Kultury Regionalnym imienia Zbigniewa Herberta.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

W programie: o godzinie 11:00 do godziny 17:00 historyczne miasteczko (plaża przy molo) i otwarte muzeum militarnej techniki. Pokazy pojazdów wojskowych oraz grup rekonstrukcyjnych, a także mobilne laboratorium Bazy polskiej Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów.

O godzinie 12:00, do godziny 14:30 gra miejska historyczna śladami walk o miasto Kołobrzeg, a o godzinie 15:00 będzie miało miejsce historyczne widowisko, pod tytułem: "Bój o Kołobrzeg" (również na plaży przy molo).

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 14-go marca 2020 roku, ulica Morska 1, Plaża przy molo Kołobrzeg. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i jest bezpłatne. Jego organizatorem jest natomiast Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl