Westerplatte. Spotkania z historią
Muzeum Gdańska i Miasto Gdańsk serdecznie zapraszają Państwa na 3 edycję festiwalu, pod nazwą: „Westerplatte. Spotkania z historią”
Gdzie?
Westerplatte
Sucharskiego H., Gdańsk
Kiedy?
31 sierpnia 2019 od 10:00 do 20:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Gdańska

Osiemdziesiąta rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej.

Muzeum Gdańska i Miasto Gdańsk serdecznie zapraszają Państwa na 3 edycję festiwalu, pod nazwą: „Westerplatte. Spotkania z historią”. Odbędzie się on tradycyjnie już na Półwyspie. To wydarzenie z udziałem stu rekonstruktorów jest częścią obchodów rocznicy wybuchu wojny w mieście Gdańsk. Celem historycznego festiwalu jest przybliżyć dzieje Wojskowej Składnicy Tranzytowej (Westerplatte), a także umundurowania i uzbrojenia Wojska Polskiego w okresie II Wojny Światowej. Atrakcjami głównymi są 3 pokazy sobotnie - rekonstrukcje walk, które były toczone na Westerplatte w czasie pierwszych dni września roku 1939. W sobotę i w niedzielę nasi zwiedzający mogą zobaczyć historyczne dioramy, a także zabytkowy wojskowy sprzęt, jak między innymi: czołgi Sherman, TKS, czy Stuart.

Natomiast dla rodzin i ich dzieci mamy przygotowane takie atrakcje, jak między innymi: wielkoformatowe gry historyczne, edukacyjne stanowiska i możliwość zwiedzenia nieodpłatnego Wartowni nr 1 - Westerplatte, lub także wzięcia udziału w darmowym zwiedzaniu półwyspu w granicach projektu „Szlak Pamięci”.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Historyczne rekonstrukcje polsko-niemieckich walk o Westerplatte: o godzinie 12:00 będzie miała miejsce Obrona Wartowni numer 1, o godzinie 16:00 nastąpi Obrona placówki, o nazwie: „Fort”, o godzinie 19:00 zaś Obrona Nowych Koszar.

Filmowe pokazy, scena znajdująca się przy placówce „Fort”: o godzinie 10:00 - obraz filmowy, pt.: „Lotna”, w reżyserii A. Wajdy, o godzinie 14:00 - obraz filmowy, pt,.: „Orzeł”, w reżyserii L. Buczkowskiski.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na bezpłatne wydarzenie, które odbędzie się już 31-go sierpnia 2019 roku, w Gdańsku Westerplatte, przy ulicy Sucharskiego H.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl