Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wesołe miasteczko / Agnieszka Osiecka, piosenki ostatnie - Premiera

Wesołe miasteczko / Agnieszka Osiecka, piosenki ostatnie - Premiera
 
Również nieskromnie dodawała, iż utworami przeznaczonymi do przedstawienia dla Teatru Atelier wznosiła się ponad wszystko inne, co robiła w życiu.
gdzie?Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?8 lipca 2017 od 19:30
za ile?80 zł
organizatorTeatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na premierę spektaklu. W roku 2017 odbędzie się dwudziesta rocznica śmierci słynnej Agnieszki Osieckiej, która jest patronką Teatru Atelier. Piosenki, które znajdują się w scenariuszu spektaklu są najwybitniejszymi oraz najdojrzalszymi ze wszystkich dzieł Osieckiej, ale mniej popularnymi. Program obejmuje, między innymi:

* "Panie obłoczny"
* "Deux ex machina" - muzyka do obu tych utworów: Jerzy Satanowski
* "Wybacz Mamasza"
* "Papierowe kwiaty" - oba pochodzą z przedstawienia "Wilki" i "Wesołe miasteczko" - muzyka Ewa Kornecka

Obsada:
Najwybitniejsi aktorzy pochodzący z Teatru imienia Adama Mickiewicza (Częstochowa), a także muzyczny zespół, którego kierownikiem jest Adam Żuchowski.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Sama Agnieszka Osiecka mówiła, że bardzo szczerze czuła, że to dla niej "ostatni gwizdek". Również nieskromnie dodawała, iż utworami przeznaczonymi do przedstawienia dla Teatru Atelier wznosiła się ponad wszystko inne, co robiła w życiu. To właśnie jej łabędzi śpiew. Nigdy podobno nie myślała, że zobaczy nad swoją głową jakikolwiek mur. Ponieważ każdy człowiek lubi myśleć, że taki mur go nie dotyczy, że nie umrze nigdy. Osiecka twierdziła, że dała z siebie wszystko, co mogła.

Reżyser przedstawienia: André Hübner-Ochodlo, przeglądając niedawno internet, trafił na stronę Wikipedii w języku angielskim, na której przeczytał, że Osiecka to ikona w polskiej kulturze. Reżyser zdał sobie, tym samym, sprawę że dla niego, wówczas kiedy Agnieszka Osiecka była współtwórczynią Teatru, nie była ikoną. Postrzegał ją, tak wówczas, jak i dziś jako Człowieka. Jest taka maksyma Goethego, która jest tutaj jak najbardziej na miejscu (w przełożeniu Czesława Miłosza): Człowiek powinien być pomocny dla swoich bliźnich, szlachetny i dobry, bo jedynie wówczas staje się inny od znanych nam istot.

Obsada:
* Waldemar Cudzik
* Marta Honzatko
* Marcin Januszkiewicz
* Adam Hutyra

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl