Wernisaż Wystawy "Żywioły i maski. Wśród obrazów z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich"

Wernisaż Wystawy "Żywioły i maski. Wśród obrazów z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich"
Można będzie zobaczyć kilka niewątpliwych arcydzieł, między innymi "Rybaka" od Leona Wyczółkowskiego, z roku 1889, czy „Żywioły – powietrze” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, z roku 1897
Gdzie?
Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Kiedy?
21 czerwca 2018 od 19:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Państwowa Galeria Sztuki

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 21-go czerwca 2018 roku, w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:30. Kuratorem wystawy jest Bogusław Deptuła.

Jedna z ważniejszych prywatnych polskich kolekcji sztuki krajowej to właśnie kolekcja Grażyny oraz Jacka Łozowskich, która powstaje od pięćdziesięciu już lat - na początku pod czujnym okiem ojca, który jednocześnie był wielkim miłośnikiem polskiego malarstwa, a także kolekcjonerem. Z biegiem czasu usamodzielnił się on, zaś u jego boku stanęła żona, Grażyna, która latami wspierała i współtworzyła kolekcję. Zbiór obejmuje natomiast kilkaset pozycji głównie malarstwa polskiego zaczynając od drugiej połowy wieku XIX aż po prace najnowsze.

Tego roku przypada rocznica rozpoczęcia działalności kolekcjonerskiej przez Jacka Łozowskiego, a z tej okazji sopocka Państwowa Galeria Sztuki ma zaszczyt zaprezentować Państwu wystawę składającą się z dzieł, które powstały w Młodej Polsce oraz w dwudziestoleciu międzywojennym. Można będzie zobaczyć kilka niewątpliwych arcydzieł, między innymi "Rybaka" od Leona Wyczółkowskiego, z roku 1889, czy „Żywioły – powietrze” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, z roku 1897, „Japonkę” od Wojciecha Weissa, z roku 1900, „Korowód dziecięcy” autorstwa Witolda Wojtkiewicza, z roku 1905, „Pani B. pełznie na brzuchu” od Witkacego, z roku 1912, „Damę w czarnym kapeluszu” autorstwa Olgi Boznańskiej, z roku 1906 i „Maski” od Tadeusza Makowskiego, z roku 1929.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl