Wernisaż wystawy "Zwierzyniec zaprasza: Garbary"

Wernisaż wystawy "Zwierzyniec zaprasza: Garbary"
Dziś położone w ścisłym centrum - nieopodal ulicy Karmelickiej - Garbary historyczne były przez wieki ważnym przedmieściem przemysłowym miasta Kraków.
Gdzie?
Dom Zwierzyniecki - Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
Królowej Jadwigi 41, 30-209 Kraków
Kiedy?
20 września 2019 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - Oddział Dom Zwierzyniecki

Dziś położone w ścisłym centrum - nieopodal ulicy Karmelickiej - Garbary historyczne były przez wieki ważnym przedmieściem przemysłowym miasta Kraków. Swą nazwę zawdzięczają wielu warsztatom wyspecjalizowanym w produkowaniu skór. Natomiast młyny ulokowane nad Młynówką Królewską, niegdyś tędy przepływającą i stąd właśnie nazwa obecnych Dolnych Młynów. O wielkim znaczeniu przedmieścia znaczył, miedzy innymi: jego własny ratusz, którego budynek jest zachowany po dziś dzień przy ulicy Karmelickiej 12 mimo licznych zniszczeń, które w wieku XVII spowodował szwedzki najazd. Nasza Wystawa w tzw. Domu Zwierzynieckim postara się przybliżyć Państwu historię dawnej krakowskiej jurydyki, jak również tutaj ulokowanych świątyń, w tym kościółka oo. Karmelitów i związanego z nim także Bractwa pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej. Również opowie o przeprowadzonym w drugiej połowie wieku XIX przekształceniu terenów w nowoczesną i modną pośród kulturalnych elit dzielnicę krakowską - Piasek.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go września 2019 roku do krakowskiego Domu Zwierzynieckiego - Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, przy ulicy Królowej Jadwigi 41. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl