Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Man-Machin"

Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Man-Machin"
 
Jest to bardzo minimalistyczna muzyka, mocno zdehumanizowana, która połączyła twórców elektro, industrial, techno czy muzyki new romantic
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?17 stycznia 2019 od 18:30
za ile?bezpłatnie
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Album grupy Kraftwerk, z niemieckiego "elektrownia" pod tytułem "Man-Machine" na rynku muzycznym pojawiła się w 1978 roku. Utwór tytułowy 4 lata później, znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów w Anglii. W roku 2012 widowisko muzyczne zespołu "Kraftwerk" pojawiło się w Museum of Modern Art, rok później grupa wystąpiła w londyńskim Tate Modern.

Jest to bardzo minimalistyczna muzyka, mocno zdehumanizowana, która połączyła twórców elektro, industrial, techno czy muzyki new romantic i wciąż jest inspiracją dla kolejnych pokoleń słuchaczy. W czasach gdzie dominuje posthumanizm i postinternet "Man-Machine" nie jest w żaden sposób nadzwyczajny. To, że równoległe żyjemy w dwóch światach tym realnym i tym wirtualnym, stało się już dla nas zwykłą codziennością.

Transhumanizm, który postuluje wykorzystanie nauki oraz techniki do celów przekształcania człowieka w istotę wyższą, tak zwany "postczłowiek" dziś jest już faktem. Dodatkowo wciąż trwa proces zwany antropomorfizacją maszyn. Po drugiej natomiast stronie, znajdują się posthumaniści, którzy wciąż dążą do tego, by wykorzystać ludzkie ciało na inny, nowy sposób.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Katherine Hayles w swojej książce pod tytułem „How we became Posthuman”, napisała o ludzkim ciele, które jest pierwotną protezą , poddającą się dowolnej rozbudowie. Zatarły się już granice, dzięki którym łatwo było odróżnić robota od cyborga. Transhumanistyczny postczłowiek jak mówi założenie, stanie się człowiekiem kolejnej generacji za sprawą technologii i genetyki. Relacja "Człowiek-Maszyna", to tylko pretekst, by stworzyć obrazy, obiekty, rzeźby, wideo oraz instalację audio, będące całością projektu.

Man-Machine
- Dorota Borowa
- Iwona Teodorczuk-Możdżyńska
- Agata Borowa
- Michał Szuszkiewicz
- Yui Akiyama
- Paweł Stręk
- Iza Bryzek-Tarkowska
- Aleksander Ryszka
- Dorota Kozieradzka
- Magdalena Domalewska
- Agnieszka Rogóz
- Paweł Dunal
- Igor Przybylski
- Mikołaj Dziekański
- Jarosław Modzelewski
- Michał Frydrych

Kuratorami wystawy są: Igor Przybylski oraz Roman Lewandowski. Zapraszamy serdecznie już 17 stycznia 2019 roku do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce o godzinie 18.30. Organizatorem wernisażu wystawy jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Wstęp jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl