Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich

Wernisaż wystawy z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich
 
Teraz, po 30. latach obrazy wracają do Zakopanego
gdzie?Miejska Galeria Sztuki im. W. hr. Zamoyskiego w Zakopanem
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
kiedy?29 lipca 2016
za ile?bezpłatnie
organizatorMiejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza na wernisaż wystawy ze zbiorów Tadeusza oraz Olgi Litawińskich. W gmachu Galerii od 29 lipca można będzie obejrzeć znakomite obrazy malarzy polskich XIX i XX w., m.in. Stanisława Chlebowskiego, Rafała Malczewskiego, Władysława Jarockiego, Stanisława Kamockiego, Antoniego Piotrowskiego, Władysława Skoczylasa, Włodzimierza Tetmajera, Stanisława Tondosa i Michała Gorstkina-Wywiórskiego.

Część wystawy poświęcona zostanie malarstwu Wojciecha Ottona Flecka, którego obrazy zajęły szczególne miejsce w pasji kolekcjonerskiej Tadeusza Litawińskiego. Ta niezwykle cenna kolekcja równo 30 lat temu przekazana została przez kolekcjonerów Olgę i Tadeusza Litawińskich do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Teraz, po 30. latach obrazy wracają do Zakopanego.

Decyzja o miejscu ekspozycji nie jest przypadkowa. Zbiór obrazów do 1986 r. znajdował się w Zakopanem w willi "Boży Dar". Zaangażowanie w projekt przez Miejską Galerię Sztuki również nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie oni w 1957 r. zorganizowali pierwszy wernisaż. Po prawie 60 latach obrazy wróciły na miejsce pierwszej ekspozycji: Zakopane, Krupówki 41.Obecność na wystawie obowiązkowa! Wstęp bezpłatny. Warto poświęcić popołudnie na kontemplację dzieł, które na stałe wpisały się w historię Zakopanego. Zapraszamy!

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl